Udane targi formnext 2022

Udane targi formnext 2022

Głównym punktem obecności na targach formnext 2022 firmy ARBURG był freeformer 750-3X i drukarka innovatiQ TiQ2. Te dwie nowości umieszczone na obrotowej platformie wzbudziły zachwyt specjalistów. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również obróbka materiałów odpornych na działanie wysokiej temperatury oraz materiałów miękkich.

„Poprzez naszą obecność na targach, w imponujący sposób zaprezentowaliśmy znaczenie ARBURGadditive i potencjał naszych maszyn" - mówi dr Victor Roman, członek zarządu ARBURGadditive. „Nasze stoisko targowe było bardzo oblegane przez wszystkie dni i udało nam się również nawiązać wiele nowych kontaktów z przedsiębiorstwami poszukującymi nowych rozwiązań w zakresie produkcji addytywnej" - mówi zadowolony dr Wiktor Roman. Impulsów do tego dostarczyły liczne przykłady elementów, w tym różnorodne „historie sukcesu klienta", np. z Tesa i Wilson.

Nowy freeformer 750-3X

Firma ARBURG zaprezentowała na targach nowy freeformer 750-3X. W porównaniu z poprzednim modelem, wspornik elementu jest około 2,5 razy większy - przy tych samych wymiarach zewnętrznych - a proces jest szybszy i bardziej ekonomiczny. Ponadto, system sterujący GESTICA został zoptymalizowany pod kątem stabilności procesu, jakości elementów i czasu wytwarzania elementów w zakresie produkcji addytywnej.

arb00185319-arburg-formnext-16-11-2022-046


freeformer 200-3X „soft“

Podczas obróbki miękkich materiałów firma ARBURG wykazała na podstawie licznych elementów, że za pomocą technologii ARBURG Plastic Freeforming (APF) można uzyskać bardzo szeroki zakres twardości brzegowej. Specjalnie dla tego sektora trwa obecnie limitowana akcja sprzedażowa freeformera 200-3X „soft". Maszyna ta posiada specjalne wyposażenie do obróbki miękkich materiałów i charakteryzuje się atrakcyjną ceną.

Elementy APF z materiałów odpornych na działanie wysokiej temperatury

Kolejnym głównym punktem była obróbka materiałów odpornych na działanie wysokiej temperatury. W tym celu zaprezentowano odpowiednio wyposażony freeformer 300-3X oraz część kabiny samolotu z różnymi elementami APF z Ultem 9085, który jest dopuszczony do zastosowań lotniczych. Te dodatkowo obrobione elementy oświetlenia i wentylacji oraz uchwyt na kubek wyraźnie wykazały, że freeformer można wykorzystać zarówno do produkcji części zamiennych, jak i do realizacji indywidualnych życzeń konstrukcyjnych.


arb00185196-arburg-formnext-15-11-2022-346
Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych
 

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych i ich oprzyrządowania: wtryskarki elektryczne, wtryskarki hybrydowe, wtryskarki hydrauliczne, wtryskarki pionowe, manipulatory, serwis

Polska, 02-495 Warszawa, Al. Jerozolimskie 233

Reportaże

Forum