Velox intensyfikuje działalność w Europie Środkowo-Wschodniej

Velox intensyfikuje działalność…
VELOX GmbH, jeden z wiodących w Europie dostawców specjalistycznych surowców dla branży tworzyw sztucznych, kompozytów, dodatków, modyfikatorów oraz komponentów do farb i lakierów, zaprezentuje się na Plastpolu w dniach
22-25 maja 2018 w Kielcach na stoisku 53 w hali E. Współwystawcą będzie wieloletni partner VELOX - Lubrizol. VELOX intensyfikuje swoją działalność w Europie Środkowo-Wschodniej i w Rosji, oferując szereg rozwiązań dostosowanych
do potrzeb rozwijającego się regionu.

- VELOX zaprezentuje szeroką ofertę termoplastów, polimerów konstrukcyjnych, do zastosowań medycznych, jak również dodatków i modyfikatorów przeznaczonych do szerokiej gamy zastosowań - mówi Guillaume Fromont, Product Manager Engineering Plastics. - W szczególności specjalistyczne produkty z termoplastycznych poliuretanów (TPU) naszego głównego dostawcy Lubrizol, pod znanymi na całym świecie nazwami handlowymi, w tym Estane®, Pearlthane™ i Pearlbond™ TPU, są interesujące zwłaszcza w przypadku technologii formowania wtryskowego, wytłaczania, klejenia i mieszania. Cieszą się one uznaniem ze względu na ich trwałość i właściwości mechaniczne w zastosowaniach związanych z produkcją węży, kabli i urządzeń medycznych.

Rynkami docelowymi firmy VELOX na targach Plastpol będą producenci folii, kabli i węży przemysłowych. Firma oferuje szerokie spektrum specjalistycznych produktów do aplikacji wytłaczania dla różnych branż, np. przemysłu motoryzacyjnego, elektroniki, energetyki.

Zwłaszcza uniepalnione (halogenowo i bezhalogenowo) TPU Estane®, które spełniają normy FT-1 i FT-2 oraz normy IEC 60332-1 lub -2, będą szczególnie promowane przez VELOX.

- Rynek kablowy w Europie Wschodniej stale rośnie i cieszymy się, że możemy zaoferować materiały do bardzo szerokiego zakresu zastosowań - mówi Guillaume Fromont.

VELOX jest obecny w Europie Środkowo-Wschodniej od ponad 15 lat i jeszcze bardziej umacnia swoją działalność na tym ważnym rynku. Firma prowadzi lokalne biura i sieci handlowe w Polsce, Czechach, Rumunii, Słowacji i na Węgrzech oraz od niedawna w Rosji, gdzie w kwietniu 2017 otwarto biuro w Moskwie. Stąd VELOX obsługuje również rynki na Białorusi i Ukrainie.

- Z niecierpliwością czekamy na zwiększenie sprzedaży w Europie Środkowo-Wschodniej i Rosji, które są ważnymi rynkami dla tworzyw sztucznych i kompozytów - komentuje François Minec, Dyrektor Generalny VELOX. - Nasze lokalne zespoły mają duże doświadczenie w branży chemicznej i bardzo dobrą znajomość poszczególnych rynków. Cieszymy się mogąc zaoferować wsparcie klientom z Europy Środkowo-Wschodniej i zaproponować im wysokiej jakości rozwiązania dostosowane do ich potrzeb.

Źródło: Velox


Grupa VELOX - Twój dostawca surowców, komponentów
 

Grupa VELOX - Twój dostawca surowców, komponentów, modyfikatorów, uszlachetniaczy

Polska, 61-693 Poznań, Trójpole 7


Reportaże

Forum

Bronio

Białe smugi blisko punktu wtrysku PA 66+30GF 2019-05-17

Uoop90

Wpływ parametrów procesu frezowania na twardość tworzyw 2019-05-08

Pawel74

Geometria ślimaka PVC , PP 2019-04-18

Iebm

Problem z produkcjia tub do zniczy PP 2019-04-15

Iebm

Zamykanie rdzeni 2019-04-15