W Kanadzie wystartowała nowa instalacja LLDPE

W Kanadzie wystartowała nowa instalacja LLDPE
Kanadyjska spółka Nova Chemicals uruchomiła w miejscowości Joffre w prowincji Alberta nową instalację do produkcji liniowego polietylenu niskiej gęstości. Rozruch instalacji nastąpił w grudniu ub.r., a pierwsi klienci otrzymali już zamówione tworzywo. Zdolności produkcyjne instalacji wynoszą ok. 453 tys. ton LLDPE rocznie, zaś łączne zdolności produkcyjne spółki w zakresie polietylenu wynoszą 2,26 mln ton rocznie.

Inwestycja była odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na folie przeznaczone do opakowań giętkich w stosowanych w przemyśle spożywczym.

- Nowe zdolności produkcyjne w zakresie LLDPE w ramach naszego projektu rozwoju PE1 umocnią pozycję naszej spółki jako jednego z wiodących dostawców polietylenu w Ameryce - powiedział Chris Bezaire z Nova Chemicals. - W ten sposób wspieramy jednocześnie rozwój i biznesowy sukces naszych klientów.

Według wcześniejszych informacji podawanych przez spółkę koszt inwestycji miał wynieść ok. 1 mld dol.

Oprócz zakładów w Joffre spółka Nova Chemicals posiada trzy fabryki w prowincji Ontario oraz trzy zakłady w USA. Firma kontrolowana jest przez International Petroleum Investment Company (IPIC) z siedzibą w Abu Dhabi (Zjednoczone Emiraty Arabskie).

Nova-Chemicals


Czytaj więcej: Polietylen (PE) 132