WTH w Polsce z kolejnymi sukcesami

WTH w Polsce z kolejnymi sukcesami

Jest wiele firm, których wyniki biznesowe pomimo pandemii znacząco się poprawiły. Podstawą tego było sprytne zarządzanie firmą i wieloletnie dobre kontakty z producentami, dostawcami i klientami. Jedną z takich firm jest północnoniemiecka „WTH GmbH” w Stade. Siedziba firmy znajduje się pomiędzy hanzeatyckimi miastami Hamburgiem i Bremą. Firma od lat niezmiennie odnosi sukcesy na polskim rynku - i tak pozostanie w przyszłości.

Młody dyrektor zarządzający Gero Thieme jest zadowolony, bo lata finansowe 2021 i 2022 należą do najlepszych w historii WTH. Nawet jeśli firma ze Stade od wielu lat jest bardzo ważna w Europie i w Polsce, nie jest „wielkim graczem” w branży sprzedaży dodatków do tworzyw sztucznych w porównaniu z największymi potentatami.

Firma zajmująca się handlem na duże odległości zadaje sobie pytanie: czy po „erze COVID-19” tak będzie dalej w obliczu trwających niepewnych i mrocznych czasów wojny na Ukrainie ? Cały przemysł tworzyw sztucznych o tym myśli.

Czy sukces w 2021 r. można tłumaczyć powrotem światowego boomu gospodarczego po załamaniu popytu w 2020 r. w związku z globalnymi obostrzeniami związanymi z walką z pandemią? Czy w 2022 roku sytuacja wyglądała nieco inaczej? Szczególnie pierwsza połowa 2022 roku charakteryzowała się ekstremalnym zapotrzebowaniem klientów na surowce do produkcji, a jednocześnie zakłóceniami w globalnych łańcuchach dostaw i ograniczeniami produkcyjnymi w ważnych krajach pochodzenia. To nieuchronnie doprowadziło do trwałego pogorszenia dostępności ważnych surowców.

W rzeczywistości istnieje wiele przyczyn ogólnego niedoboru zasobów. WTH importuje również znaczne ilości dodatków z Azji. Brakowi surowców towarzyszył bardzo dynamiczny wzrost cen wielu produktów, co jednak nie odstraszyło klientów.

Zapewnienie bieżącej produkcji miało tam absolutny priorytet. Niezależnie od przyczyn tej „gorączki zakupowej” WTH GmbH poradziła sobie z tymi nowymi wyzwaniami dzięki doskonałym relacjom biznesowym, przyszłościowej polityce zakupowej i solidnym łańcuchom logistycznym, przez co ograniczenia były możliwe do opanowania.

W 2022 roku sytuacja gospodarcza charakteryzowała się nadmiernym popytem praktycznie we wszystkich sektorach – nawet poza branżą tworzyw sztucznych i gumy. Producenci uszczelnień, termoutwardzalnych materiałów i tekstyliów także kupowali szeroką gamę uniepalniaczy, wypełniaczy, modyfikatorów przetwórstwa i udarności, plastyfikatorów, światłostabilizatorów/pochłaniaczy UV, przeciwutleniaczy, rozjaśniaczy optycznych, wosków i innych specjalistycznych dodatków.


wth-addforce

Powyższe grupy dodatków firmy WTH GmbH są dostępne na rynku od dawna – jednak obecnie w coraz bardziej ograniczonym zakresie. W tych chaotycznych, trudnych też z wielu innych powodów czasach, coraz głębsza dywersyfikacja źródeł zaopatrzenia ma bardzo pozytywny wpływ, oczywiście połączona z wieloletnią współpracą ze sprawdzonymi i znanymi dostawcami. Ale niezależnie od znacznie zwiększonego popytu w WTH GmbH, zarówno starych, jak i nowych dostawców obowiązuje jedna żelazna zasada: niezmiennie wysoka jakość produktów jest obowiązującym standardem.

Wracając do rekordowej sprzedaży: oprócz dotychczas dominujących uniepalniaczy (których zdecydowanym liderem jest Melagard MC25) na polskim rynku pojawił się drugi, równorzędny bestseller. Jest to grupa wosków amidowych, z których erukamid, sprzedawany pod nazwą handlową WTH-E Beads, to główny hit sprzedażowy. Obejmuje ona również steramidy (WTH-S), oleamidy (WTH-O), behenamidy (WTH-B) i etyleno-bis-stearamidy (Addforce SA EBS).

Biznes w segmencie produktów „drobne chemikalia” – „drobne”, bo ich zalecane dawkowanie jest bardzo małe – stale rośnie. Antyutleniacze (w szczególności typ WTH-AN 1010) oraz długoletni bestseller firmy w całej Europie, rozjaśniacz optyczny WTH-Aufheller OB, to sprzedażowi liderzy tej grupy dodatków.

Wysoko specjalizowane dodatki i środki pomocnicze dla przetwórstwa polimerów i gumy oraz dla branż pokrewnych

Niemcy, 21682 Stade, Beguinenstr. 13