Webinarium na temat łączenia rur PE i eksploatacji studzienek tworzywowych

Webinarium na temat łączenia…

1 grudnia 2022 r. odbędzie się piąte bezpłatne webinarium dla branży wodociągowo-kanalizacyjnej, zorganizowane przez Stowarzyszenie PRiK oraz Izbę Gospodarczą „Wodociągi Polskie” pt. "Wybrane zagadnienia techniczne i normalizacyjne nowoczesnych rozwiązań sieci wodociągowych i kanalizacyjnych z tworzyw sztucznych. Część 5"

Webinar organizowany przez Stowarzyszenie PRIK przy udziale Izby Gospodarczej "Wodociągi Polskie" ma na celu przybliżenie uczestnikom wybranych zagadnień związanych z problematyką projektowania, budowy i eksploatacji sieci wodociągowych i kanalizacyjnych z tworzyw sztucznych. Webinar przeznaczony jest zarówno dla projektantów, wykonawców jak i eksploatatorów sieci.

W części piątej omówione zostaną kwestie związane z:

  • eksploatacją studzienek kanalizacyjnych,
  • zgrzewaniem elektrooporowym rur i kształtek PE,
  • wyzwaniami jakie stoją przed przedsiębiorstwami wodociągowymi w najbliższym czasie.

W pierwszej prezentacji zostaną poruszone kwestie związane z eksploatacją studzienek kanalizacyjnych, które stanowią nieodzowny element sieci kanalizacji grawitacyjnej. Na rynku jest dostępnych wiele ich rozwiązań. Postaramy się odpowiedzieć na pytanie czy tworzywowe studzienki kanalizacyjne są dobrą alternatywą dla rozwiązań betonowych.

Druga prezentacja przybliży zagadnienia prawidłowego wykonywania połączeń rur i kształtek PE metodą zgrzewania elektrooporowego. Jakie są wady i zalety tych połączeń? Na co należy zwrócić uwagę przy ich wykonywaniu, aby połączenia te nie były miejscem wystąpienia awarii. Trzecia prezentacja przybliży realia, w których muszą poruszać się zakłady wodociągowe w czasie szybko zmieniających się uwarunkowań prawnych i ekonomicznych.

Termin webinarium: 1 grudnia 2022 r., godz. 9.00
Czas trwania ok. 2,5 godziny

Link do rejestracji