Wittmann Battenfeld na targach Fakuma 2021

Wittmann Battenfeld na targach…

Po roku przerwy Grupa Wittmann powraca na targi Fakuma we Friedrichshafen, podczas których zaprezentuje swoje maszyny na stoisku 1204 w hali B1. Tym razem jednak prezentacja na żywo będzie czymś więcej niż tylko obecnością na miejscu. Oprócz eksponatów, które można będzie fizycznie obejrzeć w Friedrichshafen, Wittmann za pośrednictwem nowej technologii medialnej Wittmann Interactive zaprezentuje ekspozycje znajdujące się w innych lokalizacjach. 

Szlagier: SmartPlus

Punktem kulminacyjnym tegorocznej prezentacji Wittmann Battenfeld będzie nowa wtryskarka SmartPlus. SmartPlus to wtryskarka hydrauliczna z napędami serwo. Nowa konstrukcja charakteryzuje się wysokim stopniem oszczędności i efektywności energetycznej oraz wysoką powtarzalnością parametrów pracy. Dzięki zastosowaniu sprawdzonych technologii i optymalizacji wyposażenia opcjonalnego wtryskarki SmartPlus firma może zaoferować krótkie czasy realizacji dostaw w doskonałej cenie. 

Wtryskarki SmartPlus otrzymały nowy układ sterowania B8X. Nowy układ charakteryzuje wyższa częstotliwość zegara, krótszy czas reakcji i większa powtarzalność ruchów przekładająca się na jakość uzyskiwanych wyprasek. Oczywiście wtryskarka SmartPlus jest wyposażona w technologię odzyskiwania energii KERS opracowaną pierwotnie dla wtryskarek elektrycznych EcoPower.

SmartPlus jest obecnie testowana przez wybranych klientów firmy Od czwartego kwartału 2021 roku maszyny będą dostępne w szerokiej ofercie firmy Wittmann Battenfeld. Na początek do oferty wprowadzone zostaną maszyny o siłach zamykania 60 - 180 ton.


1-smartplus-60
SmartPlus 60

Zalety nowej wtryskarki SmartPlus będą prezentowane na stoisku targowym na przykładzie modelu SmartPlus 180/750. Wtryskarka będzie wyposażona w oprogramowanie HiQ Flow oraz nowy system CMS-Ligh umożliwiający ocenę stanu technicznego maszyny on-line. Z wtryskarką współpracować będzie dozownik grawimetryczny GRAVIMAX 14 oraz system automatyzacji oparty o robota Wittmann PRIMUS 26T. Maszyna wyposażona zostanie w osłony obszaru pracy robota zaprojektowane i wykonane w zakładzie Wi-Ba w Norymberdze w Niemczech.

Konstrukcja ta oferowana pod nazwą EASY nie wymaga dodatkowego obiegu bezpieczeństwa dla robota. Pomimo tego całe wyposażenie spełnia normy CE.   

2-radblende-rasenmaeher-wheel-cover-lawnmower
Pokrywa kół kosiarki, wyprodukowana z nowym SmartPlus 180

Na wtryskarce SmartPlus 180/750 prowadzona będzie produkcja pokrywki koła do kosiarki. Forma dostarczona zostanie przez firmę Urlan. W produkcji zastosowany zostanie materiał z dużą ilością recyklatu. Dla zapewnienia właściwej jakości wyprasek maszyna wyposażona będzie w funkcję HiQ Flow, kontrolującą i kompensująca zmiany w lepkości przetwarzanego materiału. 

Komórka produkcyjna z wtryskarką EcoPower 55 w produkcji medycznej 

Na wtryskarce w pełni elektrycznej EcoPower 55 z wykorzystaniem 8-mio krotnej formy firmy WILAmed z Niemiec Wittmann Battenfeld zaprezentuje produkcję opasek do węży medycznych. Wtryskarka wyposażona zostanie w pakiety technologiczne; HiQ Flow kompensujący wahania lepkości materiału na etapie dozowania, HiQ Melt kontrolujący jakość tworzywa na etapie wtrysku oraz HiQ Metering zapewniający aktywną pracę końcówki ślimaka i regulujący dawkę dozowania. 

3-atemschlauchklemme-tube-clamp-wilamed
Zacisk węża wykorzystywanego w technologii medycznej, produkowany na komórce produkcyjnej EcoPower 55/350

Z układem sterowania wtryskarki UNILOG B8 za pomocą platformy Wittmann 4.0 zintegrowana zostanie praca suszarki ATON plus H30, 3 termostatów Tempro Plus D oraz systemu MES zarządzania i planowania produkcji TEMI+. Wittmann 4.0 rozpoznaje wszystkie podłączone urządzenia tworząc z nich komórkę produkcyjną. System sprawdza poprawność podłączonych urządzeń w stosunku do dopuszczonych dla danej aplikacji. System pozwala na uniknięcie błędów obsługi wynikających z użycia niewłaściwych urządzeń peryferyjnych. 

LSR-Anwendung auf MicroPower 15/10H/10H Combimould

Na wtryskarce MicroPower 15/10H/10H Combimould firma Wittmann Battenfeld zaprezentuje przetwórstwo płynnych silikonów LSR. Wtryskarka MicroPower wyposażona jest w dwie umieszczone poziomo jednostki wtryskowe. Cała wtryskarka zamknięta jest osłoną przygotowaną do pracy w warunkach medycznych. Wszystkie połączenia dla układu grzania, pneumatyki, wody zaprojektowane są specjalnie dla tej konstrukcji. W maszynie MicroPower COMBIMOLD zastosowano znany z konstrukcji MicroPower dwustopniowy układ rozdzielający fazę plastyfikacji od fazy wtrysku. Plastyfikacja prowadzona jest przy pomocy ślimaka, zaś funkcja wtrysku realizowana jest przez układ tłokowy o objętości wtrysku 4 cm3. Rozdzielenie funkcji plastyfikacji od funkcji wtrysku pozwala na zwiększenie dokładności wtrysku, tak potrzebnej w przypadku wtrysku mikro wyprasek. Konstrukcja stosowana w maszynach MicroPower pozwala na znaczącą redukcję układów wlewków.    

Podczas targów produkowana będzie membrana z LSR wzmocniona pierścieniem z poliwęglanu. System dozowania LSR dostarczony zostanie przez firmę Nexus. Urządzenie dozujące posiadać będzie nowy system dozowania sevomix zintegrowany z wtryskarką przez przyłącze OPC UA (Euromap 82.3). 

Wszystko z jednej ręki: wtryskarki i urządzenia peryferyjne do przetwórstwa tworzyw sztucznych

Polska, 05-825 Grodzisk Mazowiecki, Radziejowicka 108, Adamowizna

Reportaże

Forum