Wyróżnienie dla Ecoplastic Technologies

Wyróżnienie dla Ecoplastic Technologies
Miło nam poinformować, że zaprzyjaźniona z nami firma Ecoplastic Technologies została laureatem tegorocznej odsłony konkursu na Mikroprzedsiębiorcę Roku.

Była to już siódma edycja konkursu Mikroprzedsiębiorca Roku organizowanego przez Fundację Kronenberga. Spośród 252 zgłoszeń wyróżnionych zostało pięć przedsiębiorstw, w tym w kategorii Mikro, firma Ecoplastic Technologies, oferująca technologię d2w prowadzącą do oksybiodegradacji tworzyw sztucznych.

Kryteria według których oceniano i wybierano laureatów w kategorii Mikro, to firmy które zostały założone przed 1 stycznia 2010 r., zatrudniają nie więcej niż trzech pracowników, a ich dochód za ubiegły rok nie przekroczył 500 tys. zł.

d2w, dodatek znajdujący się w ofercie Ecoplastic Technologies, to ekologiczny i innowacyjny prodegradant przyspieszający rozkład opakowań i produktów z tworzyw sztucznych. Oksybiodegradowalne tworzywa sztuczne ulegają degradacji niezależnie od miejsca, do którego trafią, są przeznaczone do recyklingu, mają takie same właściwości jak tradycyjne tworzywa sztuczne, a czas rozpoczęcia ich rozkładu może zostać zaprogramowany. Tworzywa z d2w rozkładają się pod wpływem czynników naturalnych takich jak woda, promieniowanie słoneczne czy temperatura, jednak do momentu rozpoczęcia degradacji zachowują wszystkie właściwości typowe dla tworzyw.

Na zdjęciu Wojciech Pawlikowski, szef Ecoplastic Technologies.

Wojciech Pawlikowski, Ecoplastic Technologies


Czytaj więcej: Nagrody 210

brak
 

Dodatki do produkcji oksybiodegradowalnych (oxobiodegradable) miękkich i półsztywnych tworzyw sztucznych, pro-degradanty, dodatki antybakteryjne, antygrzybiczne, antyalgowe w każdej postaci

Polska