ZTS Ząbkowice ERG powołał spółkę do produkcji folii biodegradowalnej

Zakład Tworzyw Sztucznych Ząbkowice - Erg będzie produkował folię biodegradowalną. W tym celu w ubiegłym tygodniu powołał do życia spółkę Bioerg Sp. z o.o.

"Zarząd ZTS "Ząbkowice-Erg" S.A. informuje, że w dniu 17 maja 2007 r. został podpisany akt założycielski Spółki Bioerg Sp. z o.o. z siedzibą w Dąbrowie Górniczej. Kapitał zakładowy Spółki Bioerg wynosi 50 tys. złotych i dzieli się na 50 równych, niepodzielnych udziałów po 1 tys. zł każdy. Całość udziałów obejmuje jeden wspólnik - Zakłady Tworzyw sztucznych "Ząbkowice - Erg" S.A. Źródłem finansowania udziałów są środki własne Emitenta" - głosi specjalny komunikat władz ZTS Ząbkowice - Erg.

Wiadomo już, że podstawowym celem nowo utworzonej spółki jest wprowadzenie nowych technologii do palety oferowanych przez nią produktów. W pierwszej kolejności planowane jest wdrożenie do produkcji folii biodegradowalnej. Jak zapewnia szefostwo nowego podmiotu nowa oferta produktowa będzie zgodna ze światowymi tendencjami w dziedzinie wykorzystania opakowań z biodegradowalnych tworzyw oraz regulacjami Unii Europejskiej.

Przedmiotem działalności Bioerg ma być również wytwarzanie i przetwarzanie produktów rafinacji ropy naftowej, produkcja wyrobów chemicznych, produkcja wyrobów gumowych i z tworzyw sztucznych, produkcja wyrobów z pozostałych surowców niemetalicznych, przetwarzanie odpadów, gospodarowanie odpadami oraz działalność wydawnicza - poligrafia i reprodukcja zapisanych nośników informacji.

ZTS Ząbkowice - Erg specjalizuje się w produkcji nowoczesnych wyrobów z tworzyw sztucznych: folii polietylenowych, wyrobów wtryskowych oraz taśm samoprzylepnych. W kwietniu br. wartość sprzedaży spółki osiągnęła 4,8 mln zł i była o ok. 3 proc. wyższa niż w kwietniu 2006 r. Mimo ogólnego wzrostu spadek sprzedaży - o blisko 17 proc. w porównaniu z kwietniem ub. roku - zanotowano na wydziale wyrobów wtryskowych. Także na wydziale folii sprzedaż w ujęciu wartościowym pogorszyła się o ok. 6,5 proc.

Roczne obroty ZTS Ząbkowice - Erg wynoszą blisko 50 mln zł. Czysty zysk kształtuje się na poziomie zbliżonym do 100 tys. zł.


brak
 

Jesteśmy specjalistami w produkcji na szeroką skalę nowoczesnych wyrobów z tworzyw sztucznych: folii polietylenowych, wyrobów wtryskowych

Polska
brak
 

Producent opakowań biodegradowalnych, torby reklamowe, worki na odpady

Polska