Zakłady Chemiczne Police z nową linią do nawozów

Zakłady Chemiczne Police z nową linią do nawozów
Zakłady Chemiczne Police wzbogacą się o nową linię do workowania i paletyzowania nawozów oraz nowy skład magazynowy. Wartość obydwu inwestycji to 9 mln zł. Projekty mają być sfinalizowane w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Inwestycja należy do tzw. szybkozwrotnych. Oznacza to, ze przeznaczone na nią środki muszą się zwrócić po jak najmniejszym upływie czasu. Będzie ona polegała na adaptacji jednego z magazynów i zamontowaniu tam linii pakującej oraz ładującej na palety. Dzięki temu usprawniony zostanie system logistycznych ZCh Police oraz poprawie ulegnie system obsługi klientów. Pieniądze na inwestycję pochodzą głównie ze środków własnych spółki.

Zdolność produkcyjna nowej linii do workowania i paletyzowania nawozów wyniesie około 600 ton na dobę. W ramach projektu powstanie również skład magazynowy o powierzchni 5 tys. mkw., pozwalający na składowanie blisko 6 tys. ton nawozów na paletach.

Projekt inwestycyjny pozwoli ponadto na zwiększenie sprzedaży nawozów w kraju o minimum 50 tys. ton w skali roku, a także pomoże wydłużyć długość partii produkcyjnych. Według szacunków Działu Handlowego spółki, bezpośrednim efektem będzie wzrost uzyskiwanych cen sprzedaży o około 176 zł na tonę, wynikający z wycofania części sprzedaży z eksportu na rzecz sprzedaży w kraju.

Zakłady Chemiczne Police, instalacja do produkcji amoniaku


Możliwość składowania większej ilości nawozów dopełni sieć dystrybucyjną nawozów z polickich zakładów. Budowie instalacji i magazynu towarzyszyć będą prace związane z przebudową i modernizacją przyległych dróg. Koszt tej modernizacji wyniesie dodatkowo 3 mln zł. Projekt ma być realizowany w dwóch etapach, zakończenie zaplanowano w pierwszym kwartale 2008 r.

Zakłady Chemiczne Police, to jedna z największych firm chemicznych w Polsce. Stałe 50-procentowe udziały w rynkach zewnętrznych, stawiają firmę w grupie największych polskich eksporterów. Police wyróżnia też unikatowa w Polsce instalacja bieli tytanowej, skala produkcji amoniaku, kwasów: fosforowego i siarkowego oraz pozycja w sektorze mineralnych nawozów wieloskładnikowych - firma produkuje bowiem 50 proc. wszystkich zużywanych w Polsce nawozów tej grupy.

Czytaj więcej: Inwestycje 716Forum

Takakanta

Program ERP do produkcji z wtryskiem - czego używacie? 2018-05-23

Uzialas

Tworzywo - poliketon 2018-05-15

Recykling_tworzyw

Szukam Inwestora - Recykling Tworzyw Sztucznych 2018-05-12

Pawel11

Mobilny pochłaniacz oparów podczas przetrysku 2018-05-08

Zaptech16

PC ABS i HIPS 2018-05-08

Reportaże