Znaczny wzrost sprzedaży koncernu LANXESS na polskim rynku

LANXESS planuje przejąć działalność koncernu Solvay w Ameryce Północnej w zakresie dodatków fosforowych

Koncern poszerza swoją działalność w segmencie dodatków i planuje przejęcie jednostki z branży fosforowych środków chemicznych wraz z zakładem produkcyjnym w Stanach Zjednoczonych od belgijskiego koncernu chemicznego Solvay. Obie firmy podpisały już umowę w tym zakresie. Transakcja ma zostać sfinalizowana w pierwszej połowie 2018 roku pod warunkiem udzielania zgody przez organy regulacyjne. To przejęcie w pełni realizuje założenia strategii koncernu LANXESS, aby rozwijać swoją działalność na rynkach o średniej wielkości oraz w regionach Ameryki Północnej i Azji.

Zakład w Charleston w Karolinie Południowej obejmuje sześć instalacji produkcyjnych, na których ok. 90 pracowników produkuje chlorek fosforu i różne produkty pochodne takie jak środki opóźniające zapalenie oraz półprodukty dla przemysłu agrochemicznego. Jednostka osiąga roczną sprzedaż rzędu 65 mln EUR.

- W efekcie przejęcia stworzymy północnoamerykańską platformę do rozwoju działalności w zakresie specjalistycznych fosforowych środków chemicznych, które stanowią istotny element naszej działalności w branży dodatków. Teraz jesteśmy w stanie jeszcze bardziej intensywnie się rozwijać w tym ważnym regionie - podkreślił Anno Borkowsky, Dyrektor Zarządzający jednostki biznesowej Additives koncernu LANXESS.

Przy rocznej sprzedaży rzędu 2 miliardów euro i około 2 000 pracowników na całym świecie Jednostka Biznesowa Additives stanowi ważny filar działalności Grupy LANXESS.

Koncern LANXESS jest jednym z najważniejszych producentów specjalistycznych środków chemicznych na świecie. W 2016 roku osiągnął sprzedaż w wysokości 7,7 mld euro. Obecnie koncern zatrudnia około 19 200 pracowników w 25 różnych krajach i jest reprezentowany przez 75 zakładów produkcyjnych na całym świecie. Podstawowym przedmiotem działalności koncernu LANXESS jest opracowywanie, produkcja i dystrybucja półproduktów chemicznych, dodatków, specjalistycznych substancji chemicznych oraz tworzyw sztucznych. Dzięki ARLANXEO, spółce typu joint-venture utworzonej wraz z Saudi Aramco, koncern LANXESS jest również głównym dostawcą kauczuków syntetycznych.

Konferencja prasowa LANXESS


JL
źródło: LANXESSLanxess jest jedną z największych chemicznych firm w Europie. Zajmuje się m.in wytwarzaniem syntetycznej
 

Lanxess jest jedną z największych chemicznych firm w Europie. Zajmuje się m.in wytwarzaniem syntetycznej gumy.

Polska, 02-017 Warszawa, Aleje Jerozolimskie 123 A