Znamy finalistów 4 debaty European Youth Debating Competition

EPCA oraz stowarzyszenie PlasticsEurope wspólnie promują w Europie edukację w zakresie nauk przyrodniczych, techniki, inżynierii i matematyki (ang. STEM - Science Technology Engineering and Mathematics) oraz rozwijanie w młodych ludziach umiejętności i argumentowania, przekonywania i debatowania, co pozwoli im być aktywnymi uczestnikami współczesnego świata . Wszystkie debaty krajowe, zaplanowane we Francji, Hiszpanii, Holandii, Niemczech, Polsce, Włoszech i Wielkiej Brytanii, a także finał w Berlinie, odbywają się według takich samych zasad, a uczniowie oceniani są wg takich samych kryteriów.

- W tym roku do debaty zgłosiła się młodzież z różnych zakątków Polski - niektórzy zdecydowali się przejechać do nas ponad 500 km. To znak, że projekt EYDC cieszy się zainteresowaniem młodzieży nie tylko ze względu na ważną tematykę, ale także z uwagi na możliwość wzięcia udziału w profesjonalnym szkoleniu z wystąpień publicznych, stanowiącym integralną część projektu. Będzie to procentować w przyszłości dla wszystkich uczestników warszawskiej debaty, niezależnie czy zwyciężą w niej czy nie - podkreślił Kazimierz Borkowski, Dyrektor Zarządzający PlasticsEurope Polska.

- Bycie jurorem polskich kwalifikacji do europejskiego finału konkursu EYDC okazało się zaskakująco inspirujące. Uczniowie byli bardzo zaangażowani w konkurs, a debata przesiąknięta duchem zdrowej rywalizacji. Miałem wrażenie, że uczestnicy byli przejęci nie tylko samym konkursem, ale faktycznie interesowała ich przyszłość petrochemii, tworzyw sztucznych i środowiska - stwierdził Stanisław Barański (PKN Orlen), reprezentujący Young Think-Tank stowarzyszenia EPCA.

- Cieszę się, że młodzi ludzie z taką energią potrafią dyskutować na te trudne tematy. To świadczy o tym, że poważnie myślą o swojej przyszłości. Mam nadzieję, że w Berlinie dyskutując z rówieśnikami z innych europejskich krajów a także spotykając się ze światem biznesu młodzi ludzie odkryją, jak wiele ich łączy i jak dużo można zdziałać wspólnie - z kolei podsumowała warszawską debatę Natalie Debuyst, reprezentująca stowarzyszenie EPCA.