Telkom Telos S.A.

Przetwórstwo tworzyw sztucznych metodą wtrysku na formach własnych i powierzonych, projektowanie wyrobów, narzędziownia


Dane kontaktowe:

ul. Lubelska 14-18
Polska, 30-003 KrakówFirma Telkom-Telos S.A. powstała w 1996 roku z przekształcenia Krakowskich Zakładów Teleelektronicznych „Telkom - Telos”, które produkowały aparaty i osprzęt telefoniczny od 1955 roku. W tej dziedzinie posiadamy wysokiej klasy fachowców oraz ponad 50-cio letnie doświadczenie zarówno w uruchamianiu jak i produkcji wyrobów na narzędziach: formach wtryskowych do tworzyw, ZnAl-u, wykrojnikach i tłocznikach.

W dziedzinie przetwórstwa działamy na dwóch płaszczyznach:
1. Produkujemy formy wtryskowe oraz specjalizujemy się w uruchamianiu nowych produktów „od pomysłu do gotowego wyrobu”. Prace projektowe wykonujemy na oprogramowaniach 3D tj. MECHANICAL DESKTOP INVENTOR, SOLID WORKS, które następne są przekazywane na warsztat wyposażony w maszyny konwencjonalne oraz CNC.

2. Prowadzimy działalność usługową polegającą na przetwórstwie tworzyw sztucznych metodą wtrysku, zarówno na formach własnych jak i powierzonych przez klientów.

Od wielu lat przetwarzamy tworzywa sztuczne zarówno na potrzeby produkcji własnej jak również współpracujemy z wieloma firmami, dla których również świadczymy usługi w tym zakresiePosiadamy nowoczesny park maszynowy bazujący na 14 wtryskarkach marki Haitian oraz Ponar Żywiec o sile zamykania od 500 do 3600 kN oraz doświadczenie w obróbce tworzyw łatwo obrabialnych takich jak PE, PP, PS, ABS, SAN, ASA itp. czy tworzywach technicznych trudnoobrabialnych, takich jak: PC (Lexan®, Makrolon®, Grylamid®), POM, PC+ABS (Bayblend®, Pulse®), PA6, PA66 itp.

Nowoczesne technologie, które stosujemy oraz stosowane systemy zarządzania jakością ISO 9001:2000 oraz AQAP 2110:2006 są gwarancją wysokiej jakości naszych produktów.