25 lat BASF na polskim rynku

BASF Polska i UNGC Poland budują „Zrównoważone Miasta”, czyli jak w praktyce powinny wyglądać miasta przyszłości?

Jednym z kluczowych obszarów, jakie potrzebują w tym kontekście zdecydowanych działań zarówno ośrodków administracyjnych, jak i biznesowych, są między innymi rozrastające się dynamicznie miasta.

W ramach realizowanego przez UN Global Compact Poland Programu „Zrównoważone Miasta”, stanowiącego realizację Celu 11, UNGC Poland podejmuje wszechstronne działania by uczynić miasta i osiedla ludzkie bezpiecznymi, stabilnym i zrównoważonymi. Realizacja celu 11 łączy się z innymi celami: 3 - życie w zdrowiu; 7 - czysta energia; 9 - innowacje i infrastruktura oraz 13 - ochrona przyrody. Tylko poprzez kompleksowe prowadzenie działań, uwzględniających różne aspekty rozwoju, sprawiamy, że mają one szansę powodzenia.

- 3,5 miliarda ludzi mieszka w miastach. Z roku na rok liczba ta systematycznie rośnie. W 2030 roku miasta będzie zamieszkiwać już 60% ludzkości. Jeśli więc gdzieś powinniśmy skupić naszą uwagę, wysiłki i działania, to na miastach. To w miastach i o miasta powinna się toczyć walka na rzecz zrównoważonego rozwoju. Jeśli zadbamy o ich stabilny i mądry rozwój, to wywalczymy podstawy dla wielowymiarowej poprawy jakości życia i zdrowia ponad połowy mieszkańców Ziemi. Warto więc skoncentrować nasze wysiłki wokół skupisk miejskich, bo jest o co i o kogo walczyć. Stawką są przyszłe pokolenia i ich szansa na lepsze jutro - powiedział Kamil Wyszkowski, Dyrektor Generalny UNGC Poland.

BASF Polska w ramach obchodów 25-lecia działalności wychodzi naprzeciw tej koncepcji, stawiając pytanie o to, jak powinno wyglądać miasto przyszłości i skupiając swój jubileusz wokół realizacji Celu 11. Rozwój zrównoważonych miast to wyzwanie dla świata. Procesy urbanizacyjne postępują szybko, wywierając ogromny wpływ na wykorzystanie zasobów i degradację środowiska naturalnego, która stanowi ogromne zagrożenie dla zdrowia i życia mieszkańców.

Niezwykła wystawa: “Zrównoważone Miasta”

W odniesieniu do tak zdefiniowanego problemu, BASF Polska pokazuje jak działania przemysłu chemicznego mogą wesprzeć efektywne poszukiwanie najwłaściwiej dopasowanych rozwiązań.

Podczas eventu jubileuszowego firma zaprosiła przedstawicieli administracji, mediów oraz Partnerów biznesowych i Klientów do zwiedzania niezwykłej wystawy „Zrównoważone miasta”. W ramach ekspozycji można było zobaczyć rozwiązania i technologie adresowane do wszystkich niemal branż przemysłu w Polsce, dostarczających finalne produkty do takich obszarów jak budownictwo, motoryzacja, rolnictwo czy branża kosmetyczna. Każdy z nas ma swój udział w budowaniu zrównoważonej przyszłości. Wystawa „Zrównoważone Miasta” pokazała, że koncepcja zrównoważonego rozwoju to nie tylko strategia, ale przede wszystkim konsekwentne działania i gotowe już rozwiązania, które realnie mogą przyspieszyć wdrażanie celów zrównoważonego rozwoju na polskim rynku.


brak
 

Chemikalia, środki uszlachetniające, tworzywa sztuczne, poliuretany

Polska