25 lat BASF na polskim rynku

Tu z pomocą przychodzi m.in. Ecovio - wysokiej jakości biotworzywo o szerokim zastosowaniu, posiadające certyfikat opakowań biodegradowalnych, w pełni kompostowalne i oparte na surowcach pochodzenia biologicznego. Głównym obszarem zastosowania ecovio jest produkcja folii, worków na bioodpady, torebek foliowych podwójnego przeznaczenia lub folii rolniczych. Dzięki różnorodnym możliwościom zastosowania możliwe jest projektowanie kompleksowych rozwiązań w gospodarce obiegu zamkniętego, np. dla gastronomii na stadionach sportowych. Za usprawnieniami w gospodarowaniu odpadami powinny podążać także zrównoważone rozwiązania dla gospodarstw domowych.

Tu przykładem może być chociażby Trilon M - środek chelatujacy, będący innowacyjną i ekologiczną alternatywą dla fosforanów wchodzących w skład detergentów do automatycznego zmywania naczyń. Zrównoważone miasta wymagają także opracowania odpowiednich rozwiązań, które zapewnią efektywną produkcję żywności. Celem BASF jest opracowanie produktów, które pomogą rolnikom zwiększyć potencjał plonów oraz pozwolą zmniejszyć ślad środowiskowy, dzięki czemu wspierane jest prowadzenie zrównoważonego rolnictwa. Przykładem produktu, który spełnia takie zadania jest Vizura. Umożliwiając stabilizację poziomu azotu, produkt zwiększa jego dostępność w razie potrzeby, co prowadzi do uzyskania lepszej jakości plonów. Jest to ważny krok umożliwiający ochronę cennych zasobów, takich jak woda i różnorodność biologiczna.

Poprzez wystawę „Zrównoważone Miasta” BASF Polska pokazuje, że zróżnicowane wyzwania wymagają znalezienia równie zróżnicowanych rozwiązań. Dostosowanych do każdego niemal obszaru funkcjonowania miast przyszłości. Kompleksowe podejście i współpraca z Partnerami w poszczególnych sektorach staje się tu kluczowym wyznacznikiem efektywnej realizacji celów zrównoważonego rozwoju.

Efektywny biznes to biznes odpowiedzialny – BASF Polska przystępuje do Standardu Minimum Programu Etycznego

BASF Polska pragnie wspierać i rozwijać także standardy etycznego biznesu w Polsce. Podczas eventu z okazji 25-lecia firmy, Andreas Gietl, dyrektor zarządzający firmy podpisał deklarację przystąpienia do Standardu Minimum Programu Etycznego, wdrażanego wspólnie z firmami partnerskimi przez UNGC Poland. Standard Minimum Programu Etycznego stanowi kierunek rozwoju firm i instytucji w oparciu o przestrzeganie zasad etycznych i zrównoważonego rozwoju. Jednocześnie jest przydatnym narzędziem umożliwiającym promowanie najlepszych praktyk w powyższym obszarze. Dlatego warto wspierać tę koncepcję. Zgodnie z kluczowym przesłaniem całej uroczystości: efektywny biznes to biznes odpowiedzialny.

UNGC


Źródło: BASF Polska


brak
 

Chemikalia, środki uszlachetniające, tworzywa sztuczne, poliuretany

Polska