3DExperience Lab Dassault Systèmes przyspiesza ekspansję

3DExperience Lab Dassault…

Firma Dassault Systèmes (Euronext Paris: # 13065, DSY.PA) ogłosiła, że osiągnęła kolejne kamienie milowe dla 3DEXPERIENCE Lab - swojego otwartego laboratorium innowacji i programu akceleracyjnego. Kontynuując misję rozwijania przełomowych innowacji, które pozytywnie wpływają na społeczeństwo, Dassault Systèmes rozszerzył zasięg 3DEXPERIENCE Lab, przyjmując nowe startupy, inkubatory i partnerów fab lab do globalnego ekosystemu programu. Informacja została ogłoszona podczas wydarzenia 3DEXPERIENCE Lab Rendez-vous, które odbyło się 3 grudnia w paryskim centrum sztuki cyfrowej Atelier des Lumières.

Piętnaście nowych startupów wywodzących się z Belgii, Chin, Francji, Indii, Afryki Południowej i USA, przyłączyło się do programu akceleracyjnego 3DEXPERIENCE Lab, dzięki czemu mogą uzyskać dostęp do platformy 3DEXPERIENCE, aby cyfrowo opracowywać projekty transformacyjne, które wspierają jeden lub więcej celów Organizacji Narodów Zjednoczonych w zakresie zrównoważonego rozwoju społeczeństw, a także korzystają z mentoringu i wiedzy specjalistycznej. Na liście nowych startupów znajdują się: AgreenCulture (inteligentna robotyka rolnicza), DAMAE Medical (urządzenie do wykrywania raka skóry), FEops (indywidualne symulacje zabiegów na sercu), Gyrolift (nowe rozwiązanie mobilności), Inali (przystępne cenowo protezy ręki), PKvitality  (bio rozwiązania dla diabetyków) oraz SparkCharge (przenośna i ultraszybka elektryczna jednostka ładująca). Projekty społecznościowe obejmują współpracę z Magic Wheelchair (organizacją non-profit, która tworzy wyjątkowe kostiumy dla dzieci na wózkach inwalidzkich) i Open R2 (mającą na celu zaprojektowanie i skonstruowanie słynnego robota R2-D2).

Wymienione startupy są najnowszymi uczestnikami programu akceleracyjnego, w ramach którego oceniono już ponad 500 pomysłów. Wiele z nich znacząco rozwinęło swoją działalność: Biomodex produkuje teraz spersonalizowane narządy drukowane w 3D do symulacji operacji, otworzył biuro w Bostonie i przeprowadził drugą rundę finansowania; EEL Energy z powodzeniem przetestował membranę we instytucie francuskim; Syos sprzedał ponad 11 000 personalizowanych instrumentów muzycznych; a XSun podczas Paris Air Show zaprezentował swój bezzałogowy dron dalekiego zasięgu.

Od założenia 3DEXPERIENCE Lab we Francji w 2015 roku, Dassault Systèmes rozszerzył działalność programu na USA i Indie. Obecnie w skład 3DEXPERIENCE Lab wchodzi ponad 25 inkubatorów, akceleratorów, partnerów edukacyjnych, technologicznych, przedsiębiorców i partnerów fab lab na całym świecie. Jako otwarty akcelerator współpracował również z międzynarodowymi firmami, aby wspierać prace nad obiecującymi projektami w określonych branżach. Rosnąca społeczność 1200 mentorów zapewnia wiedzę specjalistyczną w różnych dziedzinach, od projektowania i symulacji po regulacje branżowe i marketing.

Nowi partnerzy w 2019r. to inkubatory startupów MIT Enterprise Forum CEE w Polsce, Greentown Labs w USA, Centech w Kanadzie, OuiCrea w Chinach i Tshimologong w Afryce Południowej; szkoła biznesu HEC we Francji; oraz Communautique FabLab w Kanadzie.

- 3DEXPERIENCE Lab jest przykładem siły kolektywnej inteligencji, otwartych innowacji i cyfrowych platform chmurowych, które pozwalają opracować przełomowe innowacje dla dobra wspólnego, co jest zgodne z celami zrównoważonego rozwoju ONZ - powiedział Frédéric Vacher, dyrektor ds. Innowacji w Dassault Systèmes.- Dassault Systèmes intensywnie stara się wspierać te cele – już od początkowych etapów - poprzez projekty startupowe i społeczności, aby jeszcze silniej wesprzeć tę misję i oddolnie przyczynić się do stworzenia lepszego świata.


Czytaj więcej:
Platforma 3DEXPERIENCE, oprogramowanie do
 

Platforma 3DEXPERIENCE, oprogramowanie do projektowania 3D, rozwiązania 3D Digital Mock Up i Product Lifecycle Management (PLM)

Polska

Reportaże

Forum