Anwil zasypany nagrodami

To był bardzo udany miesiąc dla włocławskiego Anwilu. Firma została obsypana prestiżowymi nagrodami. Powędrował do niej tytuł „Filaru Polskiej Gospodarki”, została uznana najlepszą firmą w Regionie Kujawsko – Pomorskim oraz otrzymała wyróżnienie „Perły Wielkiej Polskiej Gospodarki”.

„Filar Polskiej Gospodarki”, to ranking opracowywany przez "Puls Biznesu" i Coface Poland. Jego celem jest pokazanie i sklasyfikowanie związków przedsiębiorstw z otoczeniem, w którym działają, a także szeroko rozumianych relacji, dotyczących zarówno wyników gospodarczych, działalności społecznej, jak również pozytywnych implikacji regionalnych. Anwil już po raz drugi został uhonorowany "Filarem Polskiej Gospodarki”. Pierwszy raz ten tytuł trafił do niego dwa lata temu. W tym roku tytuł Filar Gospodarki stał się udziałem 18 firm, które spośród 424 spółek wyselekcjonowała wywiadownia gospodarcza Cofas Polska. Największy wpływ na ostateczny rezultat i listę laureatów mieli jednak czytelnicy i internauci, wskazujący swoich faworytów w powszechnym głosowaniu smsowym i internetowym.

Z kolei wyróżnienie „Perła Wielkiej Gospodarki Polskiej”, to laur przyznawany przez anglojęzyczny magazyn ekonomiczny „Polish Market" we współpracy z Instytutem Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk (INE PAN). Dotyczy on najbardziej efektywnych ekonomicznie przedsiębiorstw, działających w Polsce.

Anwil, to przedsiębiorstwo z ponad 30 – letnią historią. Jest jedną z największych polskich firm w branży chemicznej. Jest także liderem jeśli chodzi o produkcję PVC w naszym kraju i czołowym producentem nawozów azotowych. Spółka w trzecim kwartale tego roku osiągnęła 57 mln zł zysku operacyjnego wobec 59 mln zł rok wcześniej. Łącznie w trzech pierwszych kwartałach tego roku wynik operacyjny Anwilu wyniósł 208 mln zł wobec 147 mln zł w 2006 r.

W tej chwili trwają starania o wprowadzenie firmy na warszawską giełdę, jednak nie zostaną zrealizowane plany, które zakładały, że może to nastąpić jeszcze w 2007 r. Powodem takiego stanu rzeczy jest nienajlepsza atmosfera, panująca od kilkudziesięciu tygodni na GPW. Szefostwo Orlenu, który jest większościowym udziałowcem Anwilu, chce poczekać na bardziej sprzyjający czas, a ten ma nadejść w przyszłym roku.

Czytaj więcej: Nagrody 207

brak
 

Producent polichlorku winylu, nawozów azotowych, granulatów i płyt z PCW, Polanvil, Anwidur®, Anwipor®

Polska


Forum

Piotrzawadzinski

Głowica do Wytłaczarki vs. średnica ślimaka 2018-04-15

Yellow

Czas przebywania materiału w agregacie 2018-04-13

Polisiepropylen

Roboty programy, ustawianie 2018-04-11

Michalboro

Ldpe + elastomer? 2018-04-09

Bobbin_22

Siły i prędkości otwierania zamykania Engel Victory 50 2018-04-03

Reportaże