Bianor czeka na wrzesień

Bianor czeka na wrzesień
We wrześniu ruszyć ma w Białymstoku nowa fabryka firmy Bianor.

Wywodząca się z Holandii firma jest przetwórcą tworzyw sztucznych. Produkuje części z tworzyw oraz komponenty idące na rynek konsumencki oraz dla branż specjalistycznych, m.in. motoryzacyjnej, elektronicznej, AGD. Właśnie kończy prace nad swoją kolejną fabryka ulokowaną w naszym kraju. Powstaje ona w Białymstoku, na terenie Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Koszt inwestycji to 5 mln euro. Pracę ma w niej znaleźć ok. 150 osób.

Jak tłumaczą przedstawiciele spółki Bianor decyzja o zwiększeniu zaangażowania w Polsce wynika z faktu, że wielu jego europejskich klientów przenosi ponownie swoją produkcję z Dalekiego Wschodu do Europy. W gronie odbiorców, z którymi Bianor współpracuje znajdują się w tej chwili takie międzynarodowe przedsiębiorstwa jak Philips, Newell Rubbermaid, Makita, Bosh, Siemens, ale i krajowy Zelmer. Krótszy łańcuch dostaw ma oznaczać w tym przypadku także i mniejsze ryzyko, więc znalezienie partnerów w Europie jest w tym przypadku w cenne.

Czytaj więcej: Inwestycje 716

Przetwórstwo tworzyw sztucznych, części do artykułów gospodarstwa domowego, elementy wizulane, elementy
 

Przetwórstwo tworzyw sztucznych, części do artykułów gospodarstwa domowego, elementy wizulane, elementy techniczne dla różnych branż, tampodruk

Polska