Bianor ważnym partnerem dla Makita Europe

Bianor ważnym partnerem dla Makita Europe
Bianor rozszerza swą współpracę z firmą Makita, światowym liderem rynku elektronarzędzi. Nowym polem współpracy jest wsparcie przez producenta z Białegostoku europejskiego oddziału Makita. Nowe zamówienia obejmują kilkanaście komponentów z tworzyw sztucznych.

Bianor produkuje obudowy dla Makita już od pięciu lat. Współpraca pomiędzy firmami jest systematycznie rozwijana, gdyż białostocka spółka wyrobiła sobie opinię wiarygodnego dostawcy w pełni zaangażowanego we wspólne projekty. Dowodem na to jest fakt, że kooperacja z Makitą wykracza już poza granice Europy - Bianor pracował już z inżynierami z japońskiej centrali koncernu.

W tej chwili Bianor produkuje formy do pięciu nowych produktów dla Makita Romania, zakładu montującego najpopularniejsze wyroby Makita. Inżynierowie spółki byli zaangażowani w projekt od samego początku; od wczesnych szkiców, przez produkcję form, aż po dostosowanie do masowej produkcji.

- Największym wyzwaniem było zapewnienie skutecznej komunikacji i efektywnej współpracy w trójkącie Japonia - Polska – Makita Europe. Wszystkie trzy strony uznały, że to zadanie udało nam się zrealizować. Masowa produkcja tych części rozpoczęła się latem – przyznał Hans de Haas, prezes Bianoru.

Pozytywna opinia japońskich inżynierów przyniosła też kolejne zlecenia dla Bianoru. Tym razem firma zajmuje się dziewięcioma elementami dla narzędzi elektrycznych.

- Możliwości inżynieryjne i produkcyjne Bianoru pozwoliły nam skrócić czas wprowadzania na rynek nowych narzędzi bez uszczerbku dla jakości produkcji. Zarówno nasi japońscy inżynierowie, jak i ekipy z Europy, lubią pracować z Bianorem, ponieważ są oni bardzo pomocni i elastyczni – twierdzi Mahiro Banno, dyrektor generalny Makita Europe.

- Miło jest obserwować, że nasi inżynierowie potrafią współpracować tak efektywnie z japońskimi kolegami przy pracy nad formami nowych narzędzi. Sukces tkwi w naszych ludziach, ich kompetencji, umiejętnościach i pasji do tego, co robią – dodaje Hans de Haas.

Czytaj więcej: Rynek 830

Przetwórstwo tworzyw sztucznych, części do artykułów gospodarstwa domowego, elementy wizulane, elementy
 

Przetwórstwo tworzyw sztucznych, części do artykułów gospodarstwa domowego, elementy wizulane, elementy techniczne dla różnych branż, tampodruk

Polska