Boryszew chce kupić Ymos

Boryszew chce kupić Ymos
Trwa międzynarodowa ekspansja Boryszewa w sektorze motoryzacyjnym. Firma złożyła ofertę wiążącą na zakup aktywów spółki Ymos z zakładami m.in. w Niemczech i w Polsce.

Ymos jest wiodącym europejskim producentem elementów z tworzyw sztucznych, galwanizowanych i chromowanych dla sektora motoryzacyjnego, w tym kompletnych zestawów otwierania drzwi samochodowych. Obroty Grupy Ymos za 2010 r. wyniosły ok. 80 mln euro.

- Produkcja zakładów Ymos jest kompleksowa i uzupełnia asortyment oferowany przez podmioty z Grupy Kapitałowej Boryszew. Głównymi finalnymi odbiorcami są Volkswagen, Audi, Daimler, Bentley oraz Rolls – Royce. Nabycie oferowanych aktywów spowoduje dalszy wzrost znaczenia Grupy Boryszew jako międzynarodowego dostawcy w sektorze motoryzacyjnym – informują przedstawiciele Boryszewa.

W pierwszej połowie tego roku Boryszew zanotował 70,05 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 29,47 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 2059,44 mln zł wobec 1390,54 mln zł.

Tej jesieni Boryszew zawarł już umowę nabycia aktywów przedsiębiorstwa Wedo Formenbau und Kunststoffverarbeitung z siedzibą w Niemczech. Kwota transakcji wyniosła 2 mln euro. Wedo to producent form i urządzeń do produkcji samochodowych części z tworzyw sztucznych w technologii wtrysku.

Czytaj więcej: Motoryzacja 263 Rynek 831

brak
 

BORYGO, kleje, chemia, drzwi, opakowania EPS i EPP, opakowania PE, łubianki, wiadra

Polska