Boryszew kupił Wedo

Boryszew kupił Wedo
Boryszew zawarł umowę nabycia aktywów przedsiębiorstwa Wedo Formenbau und Kunststoffverarbeitung GmbH z siedzibą w Niemczech. Kwota transakcji to 2 mln euro.

W specjalnym komunikacie Boryszew poinformował, że przejęcie WEDO ma wzmocnić pozycję Grupy Boryszew i Grupy AKT (spółki nabytej przez Boryszew w sierpniu tego roku) jako kompletnego dostawcy części z tworzyw sztucznych od usług projektowania, R&D do produkcji finalnych elementów w sektorze motoryzacyjnym.

Wedo to producent światowej jakości form i urządzeń do produkcji części z tworzyw sztucznych w technologii wtrysku, zatrudniający około 100 osób, z własnym zespołem konstruktorów. Firma jest wysoko wyspecjalizowaną narzędziownią ściśle zintegrowaną z przedsiębiorstwami Grupy AKT świadczącą usługi konstrukcyjne, projektowe, R&D oraz produkcji form.

W pierwszej połowie tego roku Boryszew miał 70,05 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 29,47 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 2059,44 mln zł wobec 1390,54 mln zł.

Czytaj więcej: Rynek 831 Przejęcia 183

brak
 

BORYGO, kleje, chemia, drzwi, opakowania EPS i EPP, opakowania PE, łubianki, wiadra

Polska