Boryszew uruchomił produkcję preparatu do dezynfekcji

Boryszew uruchomił produkcję…

Boryszew ERG - polski producent płynów do chłodnic oraz płynów do odladzania wykorzystywanych w sektorze lotniczym i kolejowym, rozpoczął produkcję preparatu przeznaczonego do dezynfekcji rąk oraz powierzchni, materiałów i wyposażenia o nazwie ERG CleanSkin. Pierwsza partia produktu trafiła wczoraj do sprzedaży. 

Preparat oparty jest na bazie 72 procentowego alkoholu etylowego. ERG CleanSkin został wyprodukowany w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku związane z epidemią koronawirusa. Przeznaczeniem płynu jest higieniczna dezynfekcja rąk i powierzchni, które nie są stosowane w bezpośrednim kontakcie z żywnością ani paszami, zarówno w obiektach prywatnych, jak i publicznych i przemysłowych, w tym obiektach ochrony zdrowia. Do sprzedaży w pierwszej kolejności trafią płyny w opakowaniach 5 litrów oraz 500 mililitrów (z atomizerem).

- Boryszew ERG posiada ogromne doświadczanie oraz zaawansowane linie produkcyjne, które zdecydowaliśmy się w części wykorzystać do produkcji płynu do dezynfekcji, który w obecnej sytuacji jest produktem pierwszej potrzeby - powiedział Piotr Lisiecki, Prezes Zarządu Grupy Boryszew. 

- Proces produkcji, wraz z pozyskaniem niezbędnych zgód, udało nam się uruchomić w 10 dni. Cieszę się, że będziemy mogli przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa Polaków. Wieloletnie know how w branży chemicznej gwarantuje, że nasi klienci otrzymają produkt najwyższej jakości, spełniający wszystkie wymogi - dodaje Piotr Lisiecki.

Boryszew ERG będzie prowadził sprzedaż hurtową płynów do dezynfekcji z wykorzystaniem obecnych oraz nowych kanałów sprzedaży. Pierwsza partia wyjechała już z zakładu i ma trafić do hurtowni i innych punktów dystrybucji. Mając na uwadze obecną sytuację zakład Boryszew ERG pracuje 7 dni w tygodniu.

erg-clean-skin
Czytaj więcej:
Medycyna 177
Relacja 186
COVID-19 190