Centrum laboratoryjne Corona i Plasma

Centrum laboratoryjne Corona…

Obróbka powierzchni przeszła długą drogę przez 70 lat, odkąd Verner Eisby, założyciel Vetaphone, wynalazł i rozwinął technikę znaną obecnie na całym świecie jako koronowanie. Popyt na rynku doprowadził do ewolucji nowych farb, lakierów i podłoży, obróbka powierzchni została udoskonalona i lepiej dostosowana do dzisiejszych złożonych wymagań rynku, na którym stale rośnie popyt na opakowania z nadrukiem na folii i filmach.

Aby sprostać temu zapotrzebowaniu oraz zwiększyć uznanie rynku dla najnowszej technologii w obszarze aktywacji powierzchni polimerów, Vetaphone zainwestował swoje niezrównane doświadczenie i wiedzę w najnowocześniejsze laboratorium testowe w swojej siedzibie głównej w Kolding w Danii. Aby docenić znaczenie otwarcia laboratorium dla klientów, ważne jest zrozumienie podstaw obróbki powierzchni. Wszyscy przetwórcy doświadczali trudności z adhezją płynnych mediów do  niechłonnych materiałów – wystarczy spróbować napisać coś na plastikowej torbie!

Przekładając ten problem do skali przemysłowej, w której folie z tworzyw sztucznych są obecnie najczęściej używanym materiałem opakowaniowym na świecie, można docenić znaczenie obróbki powierzchni. Mówiąc najprościej proces ten to modyfikacja powierzchniowej warstwy podłoża poprzez zastosowanie wyładowania elektrycznego z bliskiej odległości. Zmienia to skład chemiczny warstwy powierzchniowej i umożliwia przyleganie płynnej farby, kleju lub lakieru bez rozmazywania.

Obecnie, przy coraz większej presji na właścicieli marek, aby brali odpowiedzialność za wpływ ich opakowań na środowisko, cała kwestia obróbki powierzchni stała się jeszcze bardziej złożona. Mając to na uwadze, firma Vetaphone podjęła decyzję o zainwestowaniu w ten nowoczesny obiekt, który umożliwi ścisłą współpracę z klientami w zakresie rozwoju ich produktów.

Laboratorium testowe, które znajduje się w Kolding oferuje przetwórcom w obszarze druku, laminacji, ekstruzji i konwertowania możliwość przeprowadzenia testów w kontrolowanych warunkach laboratoryjnych przed poniesieniem kosztów produkcji komercyjnej. Z tych samych obiektów mogą korzystać również producenci farb, lakierów i substratów, z których każdy podlega ścisłej kontroli rynku, aby zapewnić, że ich nowe produkty spełniają lub przewyższają obecne międzynarodowe standardy.

- Dzięki naszemu doświadczeniu w technologii obróbki powierzchni staliśmy się „tym” dostawcą, do którego zwraca się wielu producentów maszyn  do drukowania, przetwarzania i laminowania, gdyż oni zdają sobie sprawę ze znaczenia szczegółowych badań w każdym elemencie linii produkcyjnej. Dzięki ścisłej współpracy z producentami maszyn przy opracowywaniu ich nowych technologii możemy doradzić, jak najlepiej zapewnić maksymalną produktywność i najniższe zużycie energii w obróbce coraz bardziej złożonych i trudnych substratów - powiedział dyrektor generalny Vetaphone, Frank Eisby, wyjaśniając decyzję i inwestycje w powstanie laboratorium testowego.

Vetaphone oczekuje, że jego laboratorium testowe będzie odwiedzane przez specjalistów, których umiejętności i zalecenia są kluczowe dla zapewnienia pomyślnej produkcji komercyjnej. W związku z tym może być postrzegane jako narzędzie sprzedaży, oferując jednak o wiele więcej obecnym i potencjalnym klientom, gdyż daje możliwość poznania efektów i korzyści procesu koronowania i plasmowania. Może to być niewielka część całego procesu produkcyjnego, ale rola, jaką odgrywa odpowiednio dobrana obróbka powierzchni, ma kluczowe znaczenie dla sukcesu komercyjnego.

Wyposażenie laboratorium testowego

Systemy Vetaphone Corona i Plasma

 • Do aktywacji jednostronnej
 • Wyposażony w cztery elektrody ceramiczne
 • Odpowiednie do obróbki materiałów przewodzących i nieprzewodzących
 • Wałek oporowy VP2 z powłoką ceramiczną
 • Maksymalna szerokość wstęgi: 1300 mm
 • Moc: do 10 kW
 • Mikser gazów dla procesu Plasma - przepływ: 1 x 20-1000 L / min

Przewijarka Elite Cameron CW600 

 • Odpowiednia do przewijania folii, pianki, tkanin, folii metalizowanej i papieru
 • Maksymalna szerokość wstęgi: 1300 mm
 • Maksymalna grubość materiału: 3 mm
 • Maksymalna średnica rolki: 600 mm
 • Maksymalna waga rolki: 600 kg
 • Maksymalny rozmiar rdzenia: 76 mm (3 ") i 150 mm (6")

Czytaj więcej:
Maszyny 574
Folia 377

Systemy wspomagające produkcję i obróbkę
 

Systemy wspomagające produkcję i obróbkę opakowań: aktywacja powierzchni plastikowych Corona Plus; czyszczenie wstęgi papieru i folii, dejonizacja, antystatyka, linie do ekstruzji powlekającej, laminacji, konwertowania i druku rotograwiurowego, doradztwo techniczne, sprzedaż nowych i używanych urządzeń oraz maszyn, serwis, relokacja maszyn, instalacja i deinstalacja

Polska, 30-390 Kraków, Zawiła 61