Chinaplas zaprezentuje bogaty asortyment imprez towarzyszących

Chinaplas zaprezentuje bogaty…

W ciągu ostatniego roku warunki działania dla większości gałęzi przemysłu stały się bardziej złożone. Dla przedsiębiorstw ważniejsze niż kiedykolwiek jest przewidywanie kluczowych trendów rynkowych, zrozumienie struktury przemysłowej z perspektywy globalnej oraz opanowanie innowacji technologicznych. Targi Chinaplas 2019, których celem jest promowanie rozwoju przemysłu tworzyw sztucznych i gumy poprzez skupienie się na technologii i kreatywności, oferują międzynarodową platformę dla wymiany informacji związanych z zaawansowanymi nowymi technologiami. 3500 wystawców weźmie udział nie tylko w tegorocznej edycji targów ale również w serii interesujących imprez towarzyszących.

- Widzimy, że wystawcy i zwiedzający nie tylko starają się zapewnić podaż i popyt na kluczowe materiały, urządzenia i usługi w podczas targów ale również aktywnie dyskutują na najważniejsze tematy i badają trendy i możliwości w branży - powiedziała Ada Leung, dyrektor generalna Adsale Exhibition Services Ltd., organizatora targów. - Prezentujemy innowacyjne produkty i nowatorskie rozwiązania wraz z wystawcami, którzy są liderami światowego przemysłu. Ponadto na targach odbywa się szereg imprez towarzyszących poświęconych takim zagadnieniom jak: gospodarka o obiegu zamkniętym, Przemysł 4.0, wzornictwo przemysłowe, tworzywa sztuczne w medycynie i wiele innych. Dzięki bogatszej zawartości, bardziej zróżnicowanym formom i bardziej praktycznym rozwiązaniom, targi oferują członkom całego łańcucha dostaw różnorakie sposoby współpracy i tworzenia nowych możliwości rozwoju. Naszym celem jest wzmocnienie rozwoju przemysłu tworzyw sztucznych i gumy - powiedziała Ada Leung.

Recykling tworzyw sztucznych i gospodarka o obiegu zamkniętym

Decyzja Chin o zakazie importu odpadów stałych z innych krajów oraz jej polityka mająca na celu promowanie rozwoju zasobów odnawialnych stanowią jedynie początek pewnych zmian strukturalnych. Jak twierdzą organizatorzy targów, z całą pewnością nadejdzie era bardziej zrównoważony rozwoju i polityki ochrony środowiska. technologie recyklingu podlegają ciągłym zmianom i ulepszeniom, co stanowi bodziec dla przemysłu. Podczas konferencji "Plastics Recycling & Circular Economy Conference and Showcase", która odbędzie się w Guangzhou 20 maja 2019 (dzień przed otwarciem targów), uczestnicy postarają się znaleźć odpowiedzi na pytanie czy i w jaki sposób przemysł tworzywowy może wykorzystać możliwości związane z globalnym trendem ochrony zasobów w 2019 roku?

W tym jednodniowym wydarzeniu weźmie udział ponad 20 doświadczonych prelegentów i ponad 300 uczestników z branży tworzyw sztucznych, gumy i opakowań. Konferencja jest zbudowana wokół trzech tematów: "Material Science for Sustainability", "Recycling Technology" i "Environmental Packaging". Tematyka obejmie produkcję i bieżące zastosowania tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu, postęp w technologii recyklingu i przetwarzania tworzyw sztucznych, najnowsze osiągnięcia w zakresie przyjaznych dla środowiska materiałów i dodatków, a także sposób, w jaki firmy mogą zaoszczędzić na kosztach poprzez większe wykorzystanie materiałów pochodzących z recyklingu poprzemysłowego. Recyklerzy i użytkownicy materiałów pochodzących z recyklingu będą dzielić się rozwiązaniami środowiskowymi i swoimi osiągnięciami w zakresie przemysłu opakowaniowego, elektronicznego oraz motoryzacyjnego.

Przemysł 4.0 - Fabryka przyszłości

Jak przyspieszyć wdrażanie idei przemysłu 4.0, która tak gwałtownie podbija przemysł? Ci, którzy zapragną na żywo ujrzeć działanie "Fabryki przyszłości" bądź znaleźć rozwiązania problemów praktycznych, mogą podczas targów odwiedzić "Industry 4.0 Factory of the Future".

Wydarzenie to jest efektem współpracy organizatora targów oraz głównych zwolenników Przemysłu 4.0 - organizacji branżowych iPlast 4.0, EUROMAP i VDMA. Tym, co odróżnia tę konferencję od poprzednich wydarzeń dotyczących Przemysłu 4.0 jest to, że odwiedzający mogą osobiście doświadczyć prawdziwego "Industry 4.0 Factory of the Future" w zakresie dwóch obszarów tematycznych: "Manufacturing Intelligence Control Room" i "Smart Factory". Centrum sterowania znajdujące się na hali 4.2 będzie wyświetlać dane operacyjne zarejestrowane zarówno na maszynach obecnych na miejscu, jak i w zdalnej inteligentnej fabryce, natomiast "Inteligentna Fabryka" zlokalizowana w "Inteligentnej Strefie Technologii Produkcyjnych" będzie symulować środowisko produkcyjne przyszłego przemysłu wytwórczego i pokaże, w jaki sposób inżynierowie i pomieszczenie sterowania komunikują się poprzez dane.

Odwiedzający będą mogli obejrzeć 15 scenariuszy symulacji - z produkcji, zarządzania i łańcucha dostaw. Dodatkowo, odwiedzający będą mogli zapoznać się z praktycznymi korzyściami wynikającymi z zastosowania Przemysłu 4.0 wykorzystując "Inject 4.0 Online Diagnosis Service" dla firm oraz "Inject 4.0 Online Application Engineer Evaluation" dla personelu technicznego.

Swoja obecność już potwierdziły takie firmy jak Engel, Ningbo Zhafir Plastics Machinery Co. Ltd, Sumitomo, Piovan, Matsui, TIG czy Monitor.

Factory of future

Reportaże

Forum