Dassault Systèmes i Airbus APWorks rozpoczynają współpracę

- Platforma 3DEXPERIENCE to pierwszy ważny krok do wdrożenia powtarzalnej i skalowalnej masowej produkcji. Symulacja pozwala przewidzieć pojawienie się błędów i ich uniknięcie w procesie wytwarzania części - poinformował Joachim Zettler, CEO, APWorks. „Branża lotnicza jest niezwykle wyczulona na kwestie bezpieczeństwa, a wdrożenie nowych produktów zazwyczaj zajmuje dużo czasu. Wraz z wykorzystaniem cyfrowej kontroli jakości procesu wytwarzania przyrostowego, możemy spodziewać się certyfikowanych części wyprodukowanych w technologii addytywnej.

- Technologie wirtualne i wytwarzanie przyrostowe pozwalają na zwiększenie produkcji, przy jednoczesnym zmniejszeniu strat i kosztów. Również projektanci zyskują większą swobodę w testowaniu nowych, złożonych kształtów części, które były niemożliwe do wytworzenia przy wykorzystaniu tradycyjnych procesów - powiedział Michel Tellier, Vice President Aerospace & Defense Industry, Dassault Systèmes. - Tylko dzięki zmniejszeniu granicy pomiędzy tym co wirtualne, a rzeczywiste możemy doświadczyć przyszłości. Dassault Systèmes łączy siły z najlepszymi w branży innowatorami, takimi jak APWorks, aby przyspieszyć wdrażanie najnowocześniejszych technologii przez przemysł.

Jako uzupełnienie do branży lotniczej i obronnej, współpraca obu firm skupi się również na potencjalnych aplikacjach wykorzystywanych przez branże motoryzacyjną i medyczną, a także robotykę i mechanikę.

Airbus APWorks, należąca w 100 proc. do spółki Airbus, dostarcza sprawdzone w branży lotniczej technologie dostępne również dla innych sektorów gospodarki. Koncertując się na druku 3D w metalu (technologia wytwarzania przyrostowego) firma dostarcza rozwiązania dla całego łańcucha produkcji - od zoptymalizowanych komponentów i projektowania części po wybór odpowiednich materiałów, od etapu prototypowania po specjalistyczną produkcję seryjną. Klienci z rynku robotyki, inżynierii mechanicznej, motoryzacji, technologii medycznych i lotnictwa czerpią korzyści biznesowe z lżejszych, funkcjonalnie zintegrowanych i zoptymalizowanych części oraz skróconego okresu projektowania i wdrażania. Druk 3D pozwala również na produkcję części o nowych, niemożliwych dotąd technologicznie do osiągnięcia kształtach. Od 2013 roku Airbus APWorks GmbH ma swoja siedzibę w Ludwig Bölkow Campus na południu Monachium.

Dassault Systèmes zapewnia przedsiębiorstwom i użytkownikom indywidualnym nowoczesne, wydajne i kreatywne narzędzia do opracowywania innowacyjnych i uwzględniających aspekty zrównoważonego rozwoju produktów. Udostępnione przez firmę rozwiązania zyskały niezwykłą popularność na całym świecie i zrewolucjonizowały sposoby projektowania, produkcji oraz serwisowania produktów. Rozwiązania opracowane przez firmę Dassault Systèmes promują innowacje w zakresie komunikacji pomiędzy społecznościami i poszerzają dostępne w świecie wirtualnym możliwości udoskonalania rzeczywistości. Z rozwiązań Dassault Systèmes korzysta ponad 220 000 różnej wielkości firm z rozmaitych branż w ponad 140 krajach.

East Side Consulting
Foto: APWorks