Dopak rozszerza ofertę o linie do regranulacji

Dopak rozszerza ofertę o linie…

Dopak - wiodący dostawca maszyn i usług dla branży przetwórstwa tworzyw sztucznych w Polsce nawiązał partnerstwo z hiszpańską firmą Altero Recycling Machinery, specjalizującą się w projektowaniu i produkcji kompletnych linii do regranulacji odpadów z tworzyw sztucznych, zarówno poprodukcyjnych, jak i pokonsumenckich. Firma Dopak została wyłącznym przedstawicielem producenta na rynku polskim w zakresie dystrybucji maszyn, a także usług serwisowych i sprzedaży części zamiennych.

Altero stworzyła szereg rozwiązań, które pomagają zarówno podmiotom zajmującym się recyklingiem, jak i producentom detali z tworzyw sztucznych ulepszyć ich obecne procesy. Rozwiązania są znane z wysokiej jakości i niezawodności oraz uwzględniają potrzebę minimalizowania zużycia energii elektrycznej i wpływu na środowisko. Jednocześnie dzięki zastosowaniu najnowocześniejszej technologii, maszyny Altero umożliwiają pełną kontrolę paramentów, w celu utrzymania stabilnego i wydajnego procesu. Linie do regranulacji tego producenta przystosowane są do przetwarzania większości tworzyw termoplastycznych (PP, PE, PS, ABS, PET, PVC, PC). Zaprojektowano je w taki sposób, aby uzyskać maksymalny stosunek wydajności do zużycia energii.

- Bardzo się cieszymy, że firma Altero dołączyła do grona naszych partnerów. Obserwujemy  wzrastające zainteresowanie wysokiej jakości liniami do regranulacji ze strony, zarówno firm z branży przetwórstwa tworzyw sztucznych, jak również i rynku recyklerów w Polsce.  Altero to dynamicznie rozwijająca się firma z bogatym portfolio maszyn, które pozwolą naszym klientom przekształcać odpady z tworzyw sztucznych w wysokiej jakości regranulat, w pełni nadający się do ponownego przetworzenia. Rozwiązania Altero doskonale uzupełniają dotychczasową ofertę Dopaka w zakresie maszyn do recyklingu i stanowią bardzo atrakcyjną propozycję dla naszych klientów - powiedziała Ilona Bazgan, dyrektor handlowy firmy Dopak.

alterao-linie-do-regranulacji


- Polska jest kluczowym rynkiem w Europie pod względem recyklingu plastiku. Jej unikalna pozycja i tradycja przemysłowa sprawiły, że stała się głównym celem branży recyklingu plastiku w północnej Europie, co stworzyło znakomitą sieć producentów tworzyw sztucznych i firm recyklingowych. Działając z firmą Dopak, jako naszym przedstawicielem spodziewamy się wkrótce dostarczyć nowe urządzenia kluczowym graczom na rynku i ustanowić cenną sieć referencyjną, co pozwoli większej liczbie klientów skorzystać z naszej gamy rozwiązań - powiedział Marc Costa Dalmau, Sales Director w Altero Recycling Machinery.

Altero posiada 4 serie linii do regranulacji:

  • Velox - zaprojektowane do recyklingu bardzo wymagających odpadów pokonsumenckich, z wysoką zawartością wilgoci i zanieczyszczeń.
  • Duplo – przeznaczone do przetwarzania odpadu pokonsumenckiego bardzo mocno zadrukowanego i wilgotnego.
  • Optima – kompaktowe linie do recyklingu odpadów z produkcji w procesach wtrysku i wytłaczania.
  • Aqua - najnowsza technologia do produkcji ePET i recyklingu PA.
altero-linia-do-regranulacji


Więcej o rozwiązaniach Altero Recycling Machinery dowiecie się na stronie internetowej firmy Dopak