Ekspansja firmy Plast - Box na Ukrainie

Ekspansja firmy Plast - Box na Ukrainie
Już 1 września zacznie działać na Ukrainie nowy zakład firmy Plast – Box.

Czołowy polski producent opakowań z tworzyw sztucznych dla branży chemiczno-budowlanej i spożywczej swoją fabrykę zlokalizował w Czernihowie.

Zdecydowały o tym względy ekonomiczne i logistyczne. Nowy zakład znajduje się w północnej części Ukrainy zaledwie 160 km od Kijowa, ok. 60 km od granicy białoruskiej oraz 60 km od rosyjskiej. Umożliwia to zarówno sprawny transport materiałów, jak i dystrybucję gotowych wyrobów nie tylko na terenie Ukrainy, ale także i do tych krajów.

- Inwestycja w nową fabrykę na Ukrainie to efekt konsekwentnej realizacji strategii naszej grupy. Zgodnie z jej założeniami w latach 2011-2013 zamierzamy osiągnąć 50 proc. wzrost przychodów ze sprzedaży produktów, towarów i materiałów - mówi Grzegorz Pawlak, prezes firmy Plast – Box.

W tej chwili wśród odbiorców słupskiej spółki znajdują się m.in. PPG Deco Polska, Akzo Nobel Decorative Paints, Malfarb, Henkel Polska, Unicell Poland. Otwarcie nowej fabryki w Czernihowie ma zwiększyć w znacznym stopniu obszar zagranicznej ekspansji spółki, zarówno jako dostawcy dla sektora chemicznego, jak i spożywczego oraz przede wszystkim tych odbiorców, którzy posiadają swoje zakłady na terenie byłych republik radzieckich.

Czytaj więcej: Inwestycje 717