Erg zaczął rok z animuszem

Erg zaczął rok z animuszem
Dobry początek roku dla notowanej na giełdzie spółki Erg, zajmującej się produkcją wyrobów z tworzyw sztucznych w tym folii opakowaniowych i obudów do akumulatorów samochodowych.

- W styczniu i lutym spółka odnotowała wzrost sprzedaży we wszystkich grupach asortymentowych. Systematycznie też wprowadza do oferty nowe produkty i zwiększa zdolności produkcyjne. Widać ponadto pierwsze efekty warunkowej umowy kupna akcji spółki Fol-Plast. - mówi Dariusz Purgał, oddelegowany przez Radę Nadzorcza do kierowania spółką. - Oczywiście, nie w przeciągu kilku miesięcy, ale docelowo dzięki tej współpracy spodziewamy się wzrostu przychodów o około 20 - 25 mln zł, przy jednoczesnym wzrośnie mocy produkcyjnych o 50-60 proc. Już dziś wykorzystujemy maksymalnie nasze zdolności produkcyjne, tymczasem wobec rosnącej liczby zamówień podjęliśmy decyzję o inwestycji w zwiększenie mocy produkcyjnych. Przy jednoczesnym rozszerzeniu asortymentu.

Zmienia się rynek i wraz z nim oczekiwania odbiorców. Nowe produkty wymagają nowych opakowań, a te z kolei nowych technologii. – Już wchodzimy na rynek z nowoczesnymi produktami do specjalistycznych zastosowań w budownictwie. To olbrzymi, rozwijający się rynek, praktycznie bez poważnej konkurencji, kolejne produkty też już czekają na swoje rynkowe premiery. Ich pojawienie związane jest z sezonowością w pewnych obszarach produktowych – wyjaśnia Purgał. – Zauważamy jeszcze jedno bardzo interesujące, biznesowo zjawisko. Wielu naszych kientów jest zainteresowanych foliami biokompostowalnymi i biodegradowalnymi, czyli produktami z oferty naszej spółki zależnej Bioerg.

Spółka bioerg warto zaznaczyć zadebiutowała kilka dni temu na rynku NewConnect. Obroty przekroczyły 700 tys. zł, a właścicieli zmieniło 1.1 mln akcji spółki. Do ERG SA należy 58,82 proc. wszystkich akcji. Ich wartość nominalna wynosi 500 tys. zł. W dniu debiutu wycenione zostały na 3,5 mln zł.

Czytaj więcej: Sprzedaż 127 Rynek 830

brak
 

Jesteśmy specjalistami w produkcji na szeroką skalę nowoczesnych wyrobów z tworzyw sztucznych: folii polietylenowych, wyrobów wtryskowych

Polska