European Petrochemical Deal of the Year 2003

Magazyn Project Finance przyznał spółce Basell Orlen Polyolefins (BOP) nagrodę "European Petrochemical Deal of the Year 2003". Wyróżnienie zostało wręczone podczas ceremonii w Londynie.

"Transakcja tego typu jest jedną z nielicznych w regionie oraz rzadkością w Europie", uzasadnia swoją decyzję Project Finance.

Nagroda została przyznana za projekt finansowania przeznaczony na budowę nowych instalacji produkujących polietylen i polipropylen. Wartość całej inwestycji to około 500 milionów Euro. Według rządowych statystyk, inwestycja ta jest jedną z największych w polskiej branży petrochemicznej, jak i najbardziej znaczącą wśród wszystkich inwestycji realizowanych w Polsce. Unikalność projektu tkwi w fakcie, że bliźniacze instalacje do produkcji polietylenu oraz polipropylenu są budowane równocześnie od podstaw.

"Oczekujemy, że nowe fabryki znacznie zwiększą produkcję tworzyw sztucznych, jak również wpłyną na rozwój tego sektora w Polsce", powiedział Hartmut Lueker, prezes i dyrektor generalny Basell Orlen Polyolefins.
# # #
Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o. jest spółką joint venture powołaną przez Basell Europe Holdings B.V. i PKN ORLEN S.A., w której każdy z partnerów posiada 50 procent udziałów. Basell jest producentem i dystrybutorem polipropylenu, polietylenu i zaawansowanych produktów poliolefinowych. Stale udoskonala technologie produkcji i jest liderem w ich opracowywaniu i rozwijaniu. PKN ORLEN to jeden z liderów przemysłu naftowego w Europie Centralnej, największy polski producent wyrobów petrochemicznych, przetwórca ropy naftowej i dystrybutor światowej klasy paliw i produktów ropopochodnych.

Dodatkowych informacji udziela:
Elżbieta Plichta
tel: (22) 875 0792, w. 124,
E-mail: press@basellorlen.pl

Czytaj więcej: Nagrody 210