Firma Techno na targach Pakfood


Ciekawe jest też zastosowanie zgrzewarki impulsowej Pronto. Ona również nadaje się do użycia w odniesieniu do każdego rodzaju folii. - Trzeba jednak pamiętać, że jest ona przeznaczona wyłącznie do zgrzewania gotowych worków. Można ją umocować na ścianie lub na stole, albo ponad nim. Chcąc osiągnąć takie ustawienie trzeba skorzystać ze specjalnego stojaka mocowanego powyżej stołu - tłumaczyli w Poznaniu pracownicy firmy. - Zgrzewanie odbywa się po przyciśnięciu ramienia zgrzewająco - dociskowego. To, że wszystko przebiega pomyślnie pokazuje zapalająca się lampka kontrolna.

Warto poświęcić też kilka słów zgrzewarko – pakowaczkom firmy Techno.

Maszyny - model Pandyno - zapewniają długość zgrzewu 400 mm oraz szerokość 2x2,5 mm. W skład ich wyposażenia wchodzą specjalne elektromagnesy zamykające szczęki, dzięki czemu można je uruchomić naciśnięciem ręki. Operator maszyny obsługując ją pedałem może też z łatwością ręcznie napełniać opakowania.

Druga ze zgrzewarko - pakowaczek Techno, typ Speedpack, to niezwykle uniwersalny model umożliwiający napełnianie, zgrzewanie, obcinanie i perforowanie rękawów foliowych PE z pominięciem wcześniejszego tworzenia worków. Długość zgrzewu tej maszyny sięga 230 mm, a szerokość 2x2 mm.

Wykorzystywanym materiałem jest polietylen o grubości 200 mikronów. W przypadku wcześniej prezentowanego Pandyno, grubość polietylenu sięga 100 mikronów.

Nową rzeczą w ofercie Techno była również zaklejarka do kartonów wyprodukowana przez azjatycką firmę Everroll. Jest ona przeznaczona do szybkiego zaklejania dołu u góry kartonów o średnich rozmiarach i wadze. Tym samym można uzyskać trwałe zamknięcie kartonu. Podstawowe właściwości maszyny, to napęd paskami bocznymi, prawo i lewostronne dociskanie, łatwa regulacja napięcia taśmy, prędkość działania dochodząca do 19,5 metrów na minutę.

Możliwym hitem w ofercie Techno może być zgrzewarka kloszowa Dempack. Jest to półautomatyczne urządzenie do pakowania w folię termokurczliwą. Przez jedną godzinę można spakować na niej 200 – 500 pakietów.

W jednym cyklu produkcyjnym wykonuje się zgrzewanie folii, odpalanie nadmiaru folii oraz obkurczanie folii na zapakowanym produkcie. Urządzenie jest połączeniem zgrzewarki kątowej z tunelem obkurczającym pakiety opakowań zbiorczych lub jednostkowych. Można je wykorzystywać przy pakowaniu w torebki oraz rękawy i półrękawy termokurczliwe. Do pakowania można używać folii PVC, PE oraz BLL. Obkurczanie odbywa się przy pomocy cyrkulującego pod koszem gorącego powietrza.