Grupa Azoty uczestnikiem Forum w Davos

Grupa Azoty uczestnikiem Forum… Światowe Forum Ekonomiczne (WEF) w szwajcarskim Davos to międzynarodowe największe spotkanie liderów gospodarki. W tegorocznym Forum, które odbywa się w dn. 21-24 stycznia, biorą także udział przedstawiciele Grupy Azoty - Paweł Jarczewski i Krzysztof Jałosiński. Poruszać oni będą kluczowe kwestie globalne związane z bezpieczeństwem żywności i energii oraz zrównoważonym rozwojem, wezmą udział w wybranych sesjach plenarnych i spotkaniach z udziałem przedstawicieli świata polityki oraz liderów biznesu.

- Jesteśmy dumni, że stajemy się częścią Światowego Forum Ekonomicznego - mówi Paweł Jarczewski, Prezes Zarządu Grupy Azoty. - Potwierdza to status Grupy Azoty jako firmy o znaczeniu globalnym, choć wciąż z naszą unikalną, środkowoeuropejską perspektywą. Chcemy rozwijać naszą działalność w Europie i poza nią. Światowe Forum Ekonomiczne zapewnia nam doskonałą platformę do dzielenia się najlepszymi praktykami w branży oraz możliwość dołączenia do rozmów o najważniejszych problemach globalnych. Jako przedstawiciel jednej z największych polskich firm, szczególnie czekam na debatę na temat wpływu kryzysu na Ukrainie na bezpieczeństwo żywności i energii w tej części Europy. Chciałbym porozmawiać również o tym, jak doświadczenia Polski w zakresie reform gospodarczych i rozwoju mogą być stosowane do realizacji celów zrównoważonego rozwoju na świecie.

Udział w Forum zapewni przedstawicielom Grupy Azoty możliwość bezpośredniego kontaktu ze wybitnymi ekspertami biorącymi udział w WEF. Będą oni mieli również dostęp do wyjątkowych danych i analiz, kluczowych przy podejmowaniu strategicznych decyzji na szczeblu międzynarodowym.

- Bazując na doświadczeniach przeprowadzonej z sukcesem konsolidacji, Grupa Azoty stale rozwija się na arenie międzynarodowej - mówi Krzysztof Jałosiński, wiceprezes Grupy Azoty ds. strategii i rozwoju. - Umacniamy swoją pozycję jako jeden z największych producentów chemii i nawozów w Europie. Davos to dobre miejsce, aby zbadać nasze możliwości w zakresie współpracy z partnerami międzynarodowymi.

Pierwsza edycja Światowego Forum Ekonomicznego odbyła się w 1971 roku. W tegorocznym Forum biorą udział przedstawiciele 140 państw. Do kluczowych kwestii podejmowanych w tym roku należą m.in. problemy nierówności społecznych, ocieplenia klimatu oraz konfliktu ukraińsko-rosyjskiego. Do Szwajcarii nie przyjechał żaden przedstawiciel Federacji Rosyjskiej. Polski rząd jest reprezentowany przez ministra finansów, Mateusza Szczurka.


Tworzywa modyfikowane, poliamidy, kaprolaktam
 

Tworzywa modyfikowane, poliamidy, kaprolaktam, nawozy mineralne, chemikalia

Polska, 33-101 Tarnów, E. Kwiatkowskiego 8