Grupa Azoty w Respect Index po raz siódmy

Grupa Azoty w Respect Index po raz siódmy
Grupa Azoty, spełniając bardzo wysokie wymagania i kryteria projektu RESPECT, zakwalifikowała się w skład nowego składu portfela indeksu. To jest już siódma edycja projektu z udziałem tarnowskiej spółki, co oznacza, że Grupa Azoty jest w nim notowana nieustannie od utworzenia portfela w 2009 roku.

Celem projektu RESPECT jest wyłonienie spółek zarządzanych w sposób odpowiedzialny i zrównoważony. Tym samym projekt akcentuje atrakcyjność inwestycyjną spółek giełdowych. Siódma edycja projektu była zrealizowana w oparciu o nowe zasady i wytyczne. Była to także dla nas wyjątkowa edycja, ponieważ obok spółki Grupa Azoty S.A. w znacznym stopniu procesowi weryfikacji poddane zostały spółki wchodzące w skład grupy kapitałowej Grupa Azoty – Grupa Azoty Zakłady Azotowe Puławy S.A., Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A., Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A. Coraz bardziej zaawansowane procesy konsolidacyjne przynoszą już wymierne korzyści ekonomiczne. Pozytywny wynik weryfikacji RESPECT Index potwierdza także pozytywne efekty i zmiany jakościowe widoczne w podejściu do odpowiedzialnego zarządzania.

Grupa Azoty - Respect


W siódmej edycji zmianie uległy zasady obliczania samego indeksu RESPECT oraz podział i zakres pytań zawartych w ankiecie, które przypisane zostały do trzech grup czynników: czynniki środowiskowe, czynniki społeczne oraz czynniki ekonomiczne. Punktacja obliczana jest w ujęciu ogólnym, jak i z osobna dla każdej z trzech grup czynników podlegających weryfikacji w ramach tego etapu selekcji. Oznacza to, że Grupa Azoty musiała wykazać się odpowiedzialnym zarządzaniem w każdej z trzech grup czynników. Istotną zmianą jest ponadto określenie wymagań indeksu w taki sposób, aby uwzględnić również specyfikę branżową spółek.

Obecność Grupy Azoty w Respect Index nieustannie od dnia jego utworzenia jest ogromnym wyróżnieniem oraz docenieniem działań, ale jest także zobowiązaniem do nieustannego podnoszenia standardów.


Tworzywa modyfikowane, poliamidy, kopolimery acetalowe oraz kaprolaktam,  półprodukty z tworzyw sztucznych
 

Tworzywa modyfikowane, poliamidy, kopolimery acetalowe oraz kaprolaktam, półprodukty z tworzyw sztucznych, nawozy mineralne, chemikalia

Polska, 33-101 Tarnów, E. Kwiatkowskiego 8


Forum

Takakanta

Program ERP do produkcji z wtryskiem - czego używacie? 2018-05-23

Uzialas

Tworzywo - poliketon 2018-05-15

Recykling_tworzyw

Szukam Inwestora - Recykling Tworzyw Sztucznych 2018-05-12

Pawel11

Mobilny pochłaniacz oparów podczas przetrysku 2018-05-08

Zaptech16

PC ABS i HIPS 2018-05-08

Reportaże