Hostalen GX 9254 do folii rękawowej w ofercie BOPS

Hostalen GX 9254 do folii rękawowej w ofercie BOPS
Basell Orlen Polyolefins Sprzedaż Sp. z o.o. (BOPS) wprowadziła do swojej oferty nowy gatunek HDPE - Hostalen GX 9254, który może służyć do produkcji folii rękawowych o różnej grubości.

Hostalen GX 9254 to polietylen dużej gęstości o odpowiednio dobranej masie cząsteczkowej. Dzięki temu wytwarzane folie charakteryzują się zarówno sztywnością, jak i wysoką wytrzymałością mechaniczną. Nowy gatunek może być przetwarzany z dużą wydajnością na liniach do folii rękawowej, zapewniając dobrą stabilność balonu, małą zawartość wtrąceń żelowych oraz jednorodny wygląd folii. Dzięki tym zaletom tworzywo może być używane do produkcji zarówno cienkich, jak i grubszych folii rękawowych.

Oprócz nowo wprowadzonego gatunku na rynku dostępne są dwa inne gatunki HDPE do produkcji folii: Hostalen ACP 9255 Plus oraz Hostalen ACP 9240 Plus.
Proces produkcji folii z wykorzystaniem nowego gatunku Hostalen GX 9254 może przebiegać w szerszym oknie produkcyjnym. Ponadto, w porównaniu do innych typów HD i MDPE o niższej sztywności, nowa folia nie wykazuje tendencji do sklejania się i zawijania oraz doskonale układa się na rolce.

Folie wytwarzane w oparciu o tworzywo Hostalen GX 9254 mogą służyć m.in. jako worki na śmieci, torby sklepowe czy woreczki śniadaniowe.

Multimodalne gatunki HDPE Hostalen ACP do wytłaczania z rozdmuchem produkowane w Płocku:

Hostalen


Czytaj więcej: Polietylen (PE) 131 Folia 293