Inteligentne gniazdo do produkcji wtryskowej firmy Wadim Plast

Warto zaznaczyć, na co zwracają uwagę przedstawiciele Wadim Plast, że jeśli nieoczekiwane zaburzenie procesu byłoby zbyt duże, czyli dokładnie takie, że w danym cyklu optymalizacja nie byłaby możliwa, wówczas gniazdo produkcyjne powinno samo wyselekcjonować wadliwy wyrób. Ma to się jednak odbywać w taki sposób, by nie ucierpiały na tym pozostałe dobre wyroby. Niemniej jednak wyroby spełniające wymogi jakościowe powinny być każdorazowo odkładane w sposób powtarzalny na taśmociąg, paletę lub też do opakowania i to niezależnie od liczby wykrytych wadliwych części. Jeśli wszystkie te warunki są spełniane, wówczas spokojnie można mówić o inteligentnym gnieździe produkcyjnym.

Na tym jednak nie koniec walorów nagrodzonej na Plastpolu nowości firmy Wadim Plast. Oto bowiem jak wiadomo, każde nowoczesne gniazdo produkcyjne jest wzbogacone w system do odbioru wyprasek. Najczęściej wtryskarka wyposażona jest w robota, który odbiera gotowe detale i odkłada je w wybrane miejsce. Niektóre z aplikacji wymagają bardzo złożonych operacji wykonywanych przez robota w obszarze formy lub też poza nią.

Czasami jednak, jak tłumaczą przedstawiciele Wadim Plast, aby realizować dodatkowe nieprzewidziane w standardzie czynności, to oprócz zakupu niezbędnych elementów wykonawczych, trzeba też ponieść dodatkowe koszty związane z udoskonaleniem standardowego robota. Nieraz zaś wykorzystanie typowego robota jest w ogóle niemożliwe. Stąd więc częstym życzeniem przetwórców staje się zakup takiego robota, który niezależnie od aplikacji będzie umożliwiał wykonanie wszystkich koniecznych czynności i podłączenie dowolnych peryferiów i to bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów. Taki robot przy zastosowaniu go w standardowych aplikacjach powinien dać się łatwo programować. Powinno się to odbywać w taki sposób, aby każdy jego użytkownik bez większych problemów potrafił go skonfigurować. Warto też dodać, że dla wszelkich zaawansowanych aplikacji możliwe powinno być dowolne zaprogramowanie ruchów i czynności wykonywanych przez robota oraz programowanie PLC z poziomu robota. Jest to o tyle ważne, że pomaga skutecznie kontrolować wszystkie operacje.

Firma Wadim Plast na targach Plastpol 2009Wyłączny przedstawiciel - wtryskarki JSW, roboty WEMO, PROMIX, systemy GK, normalia STRACK i RABOURDIN
 

Wyłączny przedstawiciel - wtryskarki JSW, roboty WEMO, PROMIX, systemy GK, normalia STRACK i RABOURDIN, oprogramowanie CADMOULD, systemy chłodzenia FRIGEL

Polska, 05-816 Reguły, Graniczna 10