Irlandzkie JFC otworzyło nową fabrykę pod Warszawą

Irlandzkie JFC otworzyło nową…
3 września JFC otworzyło oficjalnie swój pierwszy zakład w Polsce. Fabryka, która kosztowała 4 miliony Euro, będzie docelowo zatrudniać 50 osób.

JFC to wiodący europejski producent elementów z tworzyw sztucznych wykorzystywanych w hodowli zwierząt. Firma jest także dużym europejskim producentem zbiorników do selektywnej zbiórki śmieci, pojemników plastikowych oraz rur poliuretanowych.

JFC ulokowało swój zakład w gminie Dąbrówka w pobliżu Warszawy. Na 4,5 hektarowej działce powstał zakład produkcyjny o powierzchni 3 200 metrów kwadratowych. Wytwarza on plastikowe pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów oraz produkty z tworzyw sztucznych używane przy hodowli zwierząt. Budowa fabryki trwała 4 miesiące.

Produkcja zakładu będzie przeznaczona na rynek polski oraz jako przyczółek do dalszej ekspansji na rynek niemiecki oraz rynki Europy Wschodniej. W zależności od zapotrzebowania na swoje produkty JFC rozważa wybudowanie kolejnej fabryki w przyszłości.

Obroty JFC rosną w tempie 15-20% rocznie. W zeszłym roku wyniosły 13 milionów Euro, a w tym planowany obrót przekroczy 20 milionów Euro.

Czytaj więcej: Inwestycje 799