Lanxess prezentuje nowe rozwiązania dla przemysłu gumowego

Rhenofit STA/S - mieszanka aktywujących substancji polarnych - pełni funkcję aktywatora utwardzania i promotora reakcji dla krzemionki i innych białych wypełniaczy. Rhenofit STA/S pomaga w odpowiednim zdyspergowaniu składników cząsteczek polarnych i jednocześnie aktywuje krzemionkę i inne białe wypełniacze wzmacniające. Proces wulkanizacji przebiega szybciej, a skuteczność utwardzania jest na tyle większa, że Rhenofit STA/S może służyć jako dodatkowy przyspieszacz.

Antyutleniacze i antyozonanty koncernu Lanxess przedłużają życie wyrobów gumowych

Jednym z najważniejszych punktów tegorocznej prezentacji koncernu Lanxess na targach DKT będą antyutleniacze, gdyż gumę jako niezwykle wszechstronny materiał należy chronić przed procesami starzenia wynikającymi z jej konkretnego zastosowania. Jednostka biznesowa Advanced Industrial Intermediates (AII) oferuje przemysłowi gumowemu szeroką ofertę barwiących i niebarwiących antyutleniaczy i antyozonantów, które można dozować i przetwarzać w sposób łatwy i bezpieczny, przy niewielkim pyleniu. Co więcej, każdą z tych substancji można łączyć z innymi w celu poprawy indywidualnego wpływu danego dodatku.

Każdy antyutleniacz i antyozonant ma swój charakterystyczny zakres skuteczności w odniesieniu do różnych rodzajów starzenia. W zależności od ich struktury chemicznej przeciwdziałają jednemu lub więcej niż jednemu procesowi starzenia. Dzięki markom Vulkanox, Vulkacit, Vulkazon i Renacit koncern LANXESS jest jednym z niewielu producentów na świecie, którzy oferują odpowiednie dodatki do wszystkich etapów procesu produkcji gumy z tego samego źródła.

Zapobieganie pogorszeniu się jakości materiałów

Procesy starzenia się materiałów, które wywołuje głównie tlen, ozon i wysokie temperatury, zmieniają właściwości wulkanizowanej gumy i mogą z czasem prowadzić do częściowego lub zupełnego pogorszenia się jej jakości. Marka antyutleniaczy Vulkanox i seria antyozonantów Vulkazon oferowane przez koncern Lanxess znacznie przedłużają okres użytkowania elastomerów. Oznacza to, że na przykład opony do samochodów ciężarowych, wyroby gumowe i węże pożarnicze, mogą pozostać w użyciu dłużej, zachowując swoje właściwości.

W odniesieniu do kauczuku naturalnego jednostka AII opracowała wysoko wydajne granulki woskowe Renacit 11/WG. Peptyzator przerywa łańcuchy cząsteczkowe i sprawia, że materiał jest łatwiejszy w obróbce.

Oprócz antyutleniaczy koncern oferuje również przyspieszacze procesu wulkanizacji marki Vulkacit. Sulfenamidy są zdecydowanie najczęściej używanymi przyspieszaczami w przemyśle gumowym. Mają wpływ zarówno na prędkość sieciowania, jak i na właściwości wulkanizowanych produktów.

Źródło: Lanxess


Lanxess jest jedną z największych chemicznych firm w Europie. Zajmuje się m.in wytwarzaniem syntetycznej
 

Lanxess jest jedną z największych chemicznych firm w Europie. Zajmuje się m.in wytwarzaniem syntetycznej gumy.

Polska, 02-017 Warszawa, Aleje Jerozolimskie 123 A