Lanxess przejmuje brazylijskiego producenta biocydów

Lanxess przejmuje brazylijskiego…

Producent specjalistycznych środków chemicznych, koncern Lanxess, umacnia swoją pozycję w gronie czołowych światowych producentów aktywnych składników i preparatów biobójczych, przejmując spółkę Itibanyl Produtos Especiais Ltda. (IPEL). Ta rodzinna firma, której siedziba mieści się w Jarinu w stanie São Paulo, należy do wiodących brazylijskich producentów biocydów. W 2018 roku uzyskała sprzedaż na poziomie kilkudziesięciu milionów euro.

Podpisanie umowy nastąpiło w czwartek 28 listopada 2019. Strony uzgodniły, że nie będą ujawniać ceny zakupu. Transakcja nadal oczekuje na zatwierdzenie przez właściwe urzędy ochrony konkurencji i zgodnie z przewidywaniami zostanie zakończona w pierwszym kwartale 2020 roku.

- Przejęcie doskonale wpisuje się w naszą strategię koncentracji na środkach chemicznych zapewniających wysoką rentowność - podkreśla Rainier van Roessel, członek zarządu Lanxess.

Poprzez zakup brazylijskiej IPEL jednostka Material Protection Products koncernu Lanxess umacnia swoją globalną pozycję. Obecnie obsługuje swoich południowoamerykańskich klientów, korzystając z lokalnego zakładu produkcyjnego. Wcześniej reprezentowana była przez zakłady produkcyjne ulokowane w Europie, Azji i Stanach Zjednoczonych.

- Działalność IPEL stanowi rozszerzenie naszej globalnej sieci produkcyjnej i umacnia naszą pozycję w Ameryce Południowej - dodaje Oliver Kretschik, dyrektor ds. biocydów w jednostce Material Protection Products. - IPEL posiada również liczne grono klientów, którzy wkrótce będą mogli czerpać korzyści z połączenia naszych ofert i wiedzy w zakresie prawa.

W Brazylii oprócz około stu pracowników i zakładu produkcyjnego Lanxess przejmuje również laboratoria. Przejęcie zapewnia producentowi środków chemicznych dostęp do półproduktów o strategicznym znaczeniu.

Większą część sprzedaży IPEL stanowią biocydy i specjalistyczne środki chemiczne dla branży farb i powłok. Preparaty biobójcze chronią materiały przed szkodnikami, zniszczeniem i rozpadem spowodowanym przez mikroorganizmy. Wydłużają okres przydatności i gwarantują funkcjonalność produktów końcowych. Asortyment obejmuje również środki konserwujące i grzybobójcze do kontroli procesów w uzdatnianiu wody oraz aktywne składniki środków dezynfekujących i czyszczących.

Działalność Lanxess w dziedzinie ochrony materiałów

Jednostka biznesowa Material Protection Products koncernu Lanxess zatrudnia około 540 pracowników i posiada zakłady produkcyjne w Krefeld-Uerdingen i Dormagen (Niemcy), Sudbury (Wielka Brytania), Pittsburghu i Memphis (USA), Jhagadia (Indie), Changzhou (Chiny) oraz Singapurze.

Produkty z tej jednostki biznesowej są wykorzystywane do wielu różnych zastosowań na całym świecie. Dzięki szerokiej gamie aktywnych składników przeciwdrobnoustrojowych i środków konserwujących jednostka oferuje rozwiązania dostosowane do potrzeb klienta z różnych gałęzi przemysłu, takich jak farby i powłoki, dezynfekcja i ochrona drewna, jak również budownictwo i branża napojów. Material Protection Products zapewnia ponadto kompleksową obsługę techniczną i wsparcie regulacyjne, jak również prowadzi prace badawczo-rozwojowe w zakresie konkretnych projektów.


Czytaj więcej:

LANXESS jest jednym z najważniejszych producentów specjalistycznych środków chemicznych na świecie. Przedmiotem działalności koncernu jest opracowywanie, produkcja i dystrybucja półproduktów chemicznych, dodatków, specjalistycznych substancji chemicznych oraz tworzyw sztucznych.

Polska