ML Polyolefins i Brenntag podpisały umowę o współpracy

ML Polyolefins i Brenntag…

ML Polyolefins, która jest największym producentem regranulatu polipropylenu w Europie Środkowo-Wschodniej i niemiecka firma Brenntag, jeden z największych dystrybutorów tworzyw sztucznych w tej części kontynentu, podpisały umowę. To pierwsza tego rodzaju współpraca rozpoczęta przez polskie i zachodnioeuropejskie przedsiębiorstwa z branży przetwórstwa tworzyw sztucznych.

ML Polyolefins jest największym producentem regranulatu polipropylenu w Europie Środkowo-Wschodniej. Przetwarza odpady z tworzyw sztucznych i produkuje tak zwany recyklat standaryzowany, który może być używany do produkcji kolejnych tworzyw. Rok temu przedstawiciele polskiej firmy rozpoczęli dyskusję o możliwościach eksportu z niemiecką firmą Brenntag, która należy do największych dystrybutorów tworzyw sztucznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Finalizacja rozmów miała miejsce w środę, 24 maja, podczas targów tworzyw sztucznych i gumy Plastpol w Targach Kielce.

Przedstawiciele obydwu przedsiębiorstw podpisali umowę, która jest pierwszą traktującą o współpracy pomiędzy polskim producentem recyklatu a zagranicznym dystrybutorem na rynkach Europy Centralnej.

Dzięki temu porozumieniu produkty z ML Polyolefins będą trafiały do klientów w sześciu krajach - w Danii, Szwecji, Finlandii, Norwegii, do Czech i Słowacji. Jak mówił Tomasz Mikulski, prezes zarządu ML Polyolefins w czasie konferencji prasowej, firma produkuje recyklat standaryzowany, czyli wysokiej jakości produkt, który znajduje zagospodarowanie w wielu branżach.


- Jako firma dotarliśmy do punktu, w którym tak poważny partner jakim jest firma Brenntag, jest zainteresowany dystrybucją naszych produktów. Po stronie naszego partnera jest dotarcie do klientów, którzy te produkty będą mogli wykorzystywać. Ważne jest, by wyrób spełniał wymagania klienta, a recykling i produkcja recyklatu, który dorównuje jakością produktom oryginalnym, nie jest łatwa. Standaryzacja produktów z recyklatu wydaje się więc koniecznością, by z powodzeniem wprowadzać je na rynek - podkreślił prezes Mikulski.

Z kolei Sara Ghione, dyrektor w Brenntag Polymers EMEA zaznaczyła, że decyzja o podjęciu współpracy z ML Polyolefins została podjęta, gdyż jest to bardzo dobrze funkcjonująca firma w branży recyklingowej. - Polski producent zapewnia wysokiej jakości produkt, który znajdzie klientów - mówiła.

- Jest to pierwsza umowa dystrybucyjna, którą podpisuje recykler tworzyw sztucznych z naszej części Europy z tak poważnym dystrybutorem z Europy Zachodniej. Zaangażowanie w jej przygotowanie zespołów obu firm pozwala z optymizmem podchodzić do jej realizacji - dodał Krzysztof Nowosielski, dyrektor handlowy i prokurent ML Polyolefins.


3
Umowę o współpracy podpisali przedstawiciele firmy Brenntag (od lewej) Tomasz Bieniek i Sara Ghione, dyrektor Brenntag Polymers EMEA oraz Tomasz Mikulski, prezes zarządu ML Polyolefins i Krzysztof Nowosielski, dyrektor handlowy w tym przedsiębiorstwie.

Czytaj więcej:
Targi 1252
Rynek 1084

Producent rPP i rPE
  Bydgoski Klaster Przemysłowy Dolina Narzędziowa

Producent rPP i rPE

Polska, 82-310 Elbląg, Berylowa 7, Gronowo Górne
Dystrybutor surowców chemicznych, tworzyw
 

Dystrybutor surowców chemicznych, tworzyw sztucznych, kauczuków syntetycznych i naturalnych oraz opakowań o różnych zastosowaniach

Polska