Maszyna Weimy do rozdrabniania opakowań z tworzyw sztucznych

Weima stworzyła nową wersję jednowałowej kruszarki WLK specjalnie do rozdrabniania nieporęcznych opakowań z tworzyw sztucznych oraz elementów cienkościennych, takich jak beczki, bębny, zbiorniki itp.

To co wyróżnia kruszarkę Weimy to kompaktowa konstrukcja. Tym samym maszyna posiada nowoczesny popychacz, który umożliwia użytkownikowi rozdrabnianie materiałów o nawet większych gabarytach bez potrzeby wcześniejszego cięcia. Ponadto nowa, jednowałowa kruszarka jest wyposażona w kosz zasypowy, który otwiera się nad rotorem. Wszystkie elementy są wkładane dokładnie do kosza maszyny. Po zapakowaniu kosza materiałem, popychacz upewnia się, czy cały rozdrabniany materiał znajduje się na dnie. Z kolei poziomy popychacz ubija materiał na rotorze równolegle z górnym kierunkiem suwu upychanego materiału.

Obydwa popychacze są kontrolowane przez elektryczny proces kontroli, który optymalizuje dopychanie materiału do rotora. Ten proces pozwala na ciągły kontakt materiału z rotorem. V-Rotor zapewnia odpowiednią szczelinę cięcia - odległość pomiędzy rotorem i nożem stałym w celu zapewnienia plamnowanej redukcji rozmiaru. Gdy materiał jest wystarczająco rozdrobniony, wówczas przechodzi przez sito zamontowane pod rotorem. W tym momencie materiał może być już granulowany.

Szerokość pracującej WLK to 1200 mm. Maszyna tych rozmiarów jest w stanie poradzić sobie hurtowo z pojemnikami i innymi dużymi elementami w rozmiarze do 1m x 1m x 1m. V-Rotor ma średnicę 368 mm. Główny napęd WLK 12 jest wyposażony w silnik o mocy 37 kW lub 45 kW, a wydajność to 600-1.000 kg na godzinę z rozmiarem sita 20 mm - 100mm. Urządzenie waży ok. 7,5 tony.

Czytaj więcej: Maszyny 478 Recykling 414