Drukuj

Muehsam partnerem Cinpres  Cinpres appoints representative In Poland

Muehsam partnerem Cinpres
Spółka Muehsam Cooling Automation & Technology została przedstawicielem na Polskę firmy Cinpres.

Brytyjski Cinpres jest wiodącym światowym dostawcą aparatury, technologii oraz serwisu w dziedzinie wtrysku wspomaganego gazem. Firma opracowała i rozwinęła wiele technologii w obszarze, w którym działa.

Przykładem niech będzie choćby wtrysk pełny - proces wtrysku z gazem, detalu z elementami cienkościennymi i ostrymi narożnikami. W procesie tym w pierwszej kolejności do formy wtryskiwane jest tworzywo, po czym następuje wtrysk gazu do dopełnienia ciśnienia w formie. Naturalny wolumetryczny skurcz tworzywa kompensowany jest rozchodzeniem się i penetracją gazu. Typowym przykładem zastosowania tej metody są obudowy nowych telewizorów LCD. Cinpres jest jedynym następcą prawnym patentów brytyjskich, amerykańskich oraz wielu innych krajów. Jest też właścicielem patentu i głównym posiadaczem licencji z prawami do współ licencjonowania pod patentem należącym do japońskiej firmy Asahi Chemicals w zakresie zewnętrznego wtrysku gazu. Ciśnienie ze strony gazu aplikowane jest na jedną ze ścian detalu w formie. Siła docisku na ściankę powoduje znaczne polepszenie jakości i powtarzalności przeciwnej ścianki, zapobiega powstawaniu zapadów i redukuje naprężenia w formie.

Muehsam partnerem Cinpres

Jak tłumaczą przedstawiciele Cinpres, spółka Muehsam została wybrana jako partner z grona kilku kandydatów. Zdecydowała rekomendacja ze strony innych podmiotów i doświadczenie spółki. - Firma Muehsam to marka doskonale znana w Polsce, dodatkowo zatrudnia sztab pracowników wysoko wykwalifikowanych, którzy rozumieją szerokie możliwości i potencjał w zakresie oszczędzania kosztów, które przynoszą nasze technologie - ocenia Jon Butler, dyrektor zarządzający Cinpres.

- Wszyscy producenci chcą utrzymać jakość produkcji podczas redukowania kosztów i czasu cyklów. Technologie dostarczane przez Cinpres wychodzą naprzeciw tym oczekiwaniom. Zrobimy wszystko by pomóc firmie i jej klientom osiągnąć te cele - przyznaje Jan Krzysztof Muehsam, szef spółki Muehsam.

Czytaj więcej: Umowy 120

brak
 

Pompy i instalacje przemysłowe, urządzenia dla przetwórtstwa tworzyw sztucznych (dozowniki, suszarki, młyny, zbiorniki, podajniki), urządzenia pomiarowe, chillery