Nie będzie prywatyzacji Gamratu

Nie będzie prywatyzacji Gamratu
Ministerstwo Skarbu Państwa nie porozumiało się z Lenteksem w sprawie prywatyzacji Zakładów Tworzyw Sztucznych Gamrat.

Minister Skarbu Państwa poinformował, iż bezskutecznie upłynął termin wyłączności negocjacyjnej przyznanej spółce Zakłady Lentex w procesie prywatyzacji spółki Zakłady Tworzyw Sztucznych Gamrat z siedzibą w Jaśle, w związku z wycofaniem się inwestora z warunków oferty wiążącej.

Na początku maja Lentex złożył ofertę wiążącą na zakup Gamratu. Z końcem maja firma dostała od MSP czterotygodniową wyłączność na negocjacje w sprawie kupna spółki. Ministerstwo planuje sprzedać akcje stanowiące 85 proc. kapitału akcyjnego Gamratu.

Podstawowym przedmiotem działalności spółki jest produkcja i sprzedaż wyrobów z tworzyw sztucznych, głownie z polichlorku winylu i polietylenu dla potrzeb budownictwa.

Linia produkcyjna: Gamrat


MSP podało, że sytuacja finansowa spółki Gamrat jest stabilna. Firma od siedmiu lat notuje pozytywny wynik finansowy, jedynie w 2009 roku wyniki były słabsze od oczekiwań, choć ciągle na plusie, z uwagi na ogólnoświatowy kryzys.

W 2009 roku prywatyzowana spółka miała 195 mln zł przychodów, 21 mln zł EBITDA i 4,1 mln zł zysku netto. Gamrat ma 20-proc. udział w rynku systemów rynnowych, 40-proc. udział w wykładzinach obiektowych, w systemach instalacyjnych PVC - 10 proc., a w systemach instalacyjnych PE - 30 proc.

Czytaj więcej: Prywatyzacje 27 Rynek 831