Nowa koncepcja mobilności stwarza możliwości dla tworzyw sztucznych

Nowa koncepcja mobilności…

Definicja mobilności przechodzi rewolucyjne zmiany. Auta bez kierowców, inteligentna mobilność w miastach przyszłości. Motoryzacja to jedna z najprężniej rozwijających się branż w gospodarce. Rośnie produkcja i sprzedaż samochodów elektrycznych, zbliża się moment, gdy na drogi wyjadą auta autonomiczne. Rozwój technologiczny przynosi rozwiązania, o których nie tak dawno nikt by nie pomyślał. Olbrzymią rolę w tej branży odgrywają tworzywa sztuczne

Nowa koncepcja mobilności stwarza jeszcze większe możliwości dla optymalnego wykorzystania tworzyw sztucznych, również dzięki firmom zajmującym się technologiami sieciowania radiacyjnego komponentów z tworzyw sztucznych.

Niemiecka spółka BGS Beta-Gamma-Service GmbH & Co KG należy do pionierów w technologii wykorzystującej promieniowanie przyspieszonymi elektronami (promieniowanie beta) oraz promieniowanie gamma, świadczy kompleksowe usługi w zakresie promieniowania przemysłowego. W dniach 1-5 kwietnia 2019 r. przedstawiciele firmy brali czynny udział w międzynarodowej konferencji IMRP w Strasburgu.

Konferencja koncentrowała się na technologiach przetwórstwa i sieciowania radiacyjnego. W jej trakcie naukowcy wspólnie z przedstawicielami przemysłu skupili się na najnowszych trendach oraz technologiach otwierających nowe możliwości w zakresie sterylizacji i technologii sieciowania.

Metoda sieciowania radiacyjnego tworzyw sztucznych pozwala na znaczne modyfikacje właściwości tworzyw sztucznych. Metodą tą w sposób prosty i tani modyfikuje się termoplastyczne tworzywa techniczne, którym można nadać właściwości znane jedynie z polimerów "high performance". Najczęściej metodę stosuje się dla produktów z polietylenu, poliamidów, PBT oraz specjalnych elastomerów termoplastycznych.

- Wielu ekspertów oczekuje, że mobilność czekają dramatyczne zmiany - taka sytuacja daje wiele możliwości dla sieciowania radiacyjnego - mówi dr Andreas Ostrowicki, dyrektor zarządzający BGS w swoim przemówieniu wygłoszonym podczas IMRP w Straßburgu.

bgs


Spółka BGS Beta-Gamma-Service GmbH & Co KG jest zaliczana do pionierów w technologii wykorzystującej promieniowanie. Teraz po raz pierwszy w swojej historii oferuje wyjątkową prezentację całej czynności sterylizacji oraz sieciowania wyrobów z tworzyw sztucznych. Jeśli chcecie Państwo dowiedzieć się więcej na temat sieciowania radiacyjnego jako jednej z kluczowych technologii dla przyszłych koncepcji mobilności, prosimy przesłać wiadomość na adres danek@bgs.eu w celu otrzymania pełnej prezentacji.

KT

brak
 

Sieciowanie promieniowaniem wyrobów z tworzyw sztucznych, sterylizacja promieniowaniem wyrobów medycznych, zwiększanie odporności na zużycie wyrobów z tworzyw sztucznych

Niemcy