Nowe tworzywa Stamax dla branży motoryzacyjnej


Tym samym projektanci mogą tworzyć pojedyncze moduły zastępujące złożone podzespoły oraz usprawniać tym samym produkcję. Ponadto lekkie tworzywa PP LGF SABIC są zdecydowanie lżejsze od stali, co przyczynia się do wzrostu ekonomiki jazdy i obniżenia emisji gazu cieplarnianego.

- Modułowość w projektowaniu elementów samochodowych wciąż zyskuje popularność ponieważ producenci i ich dostawcy stale dążą do optymalizacji zużycia paliwa, ograniczenia emisji i kosztów sterowania - ocenia Mark Neville, dyrektor działu SABIC PP Automotive. - SABIC Innovative Plastics i SABIC PP Automotive są światowymi liderami w dziedzinie nowatorskich tworzyw i kompozytów wzmacnianych długim włóknem szklanym, materiałów chętnie stosowanych do konstrukcji modułowych komponentów motoryzacyjnych. Dzięki tworzywom Stamax producenci z całego świata mają do dyspozycji kompleksowy wybór materiałów do wytwarzania systemów modułowych.

Koncern SABIC jest jedną z 10 największych firm petrochemicznych świata. Należy do światowej czołówki w produkcji polietylenów, polipropylenów i innych tworzyw termoplastycznych, glikoli, metanolu i nawozów sztucznych.

Prowadzi działalność w ramach sześciu strategicznie połączonych jednostek organizacyjnych. Są to: surowce chemiczne, półprodukty, produkty specjalne, polimery, nawozy sztuczne i metale.

W 2007 roku zainaugurowano działalność spółki SABIC Innovative Plastics, globalnego producenta i dostawcy zaawansowanych tworzyw termoplastycznych. SABIC dysponuje znacznym potencjałem badawczym, na który składa się 16 wydzielonych ośrodków naukowo-technicznych na Bliskim Wschodzie, w obu Amerykach, Europie i w rejonie Azji i Pacyfiku. Koncern działa w ponad 40 krajach na całym świecie, zatrudniając ponad 31 tysięcy pracowników.

SABIC z siedzibą w Rijadzie został założony w 1976 r. Wtedy to rząd Arabii Saudyjskiej zdecydował o zastosowaniu gazów węglowodorowych, związanych z produkcją ropy naftowej w tym kraju jako podstawowego surowca do produkcji chemikaliów, polimerów i nawozów sztucznych.

Rząd Arabii Saudyjskiej posiada 70 procent udziałów w spółce SABIC, pozostałe 30 należy do prywatnych inwestorów z Arabii Saudyjskiej i z innych krajów należących do Rady Współpracy Państw Zatoki Perskiej (GCC).


Szeroka paleta poliolefin - polietylen, polipropylen - przenaczonych zarówno do formowania wtryskowego
 

Szeroka paleta poliolefin - polietylen, polipropylen - przenaczonych zarówno do formowania wtryskowego jak również do wytłaczania, tworzywa konstrukcyjne

Polska