Nowości targów Pakfood

21. Łożyska wieńcowe RLX BT dla maszyn nalewających
Łożyska przystosowane do zastosowań w aplikacjach dla przemysłu spożywczego i farmaceutycznego.
Firma: Rollix Defontaine

22. Opakowania Football
Saszetki w kształcie koszulki piłkarskiej. Idealne do promocji różnych produktów przed mistrzostwami Euro 2012.
Firma: Coffee Service

23. piCOMPACT - kompaktowe eżektory do przenoszenia małych części
Wykorzystanie unikalnych wkładów zapewnia zwiększony przepływ podciśnienia, redukując zużycie energii do 50 proc. Eżektory piCOMPACT, o większym przepływie podciśnienia, zapewniają mocniejszy chwyt produktu, zwiększając szybkość podnoszenia produktu, minimalizując uszkodzenia produktu i zmniejszając ilości odrzutów. Umożliwiają szybsze zwalnianie produktów z przyssawki, podnosząc wydajności linii produkcyjnej. Nowa grupa produktów piCOMPACT jest mniejsza i lżejsza niż konwencjonalne eżektory, co wpływa na zmniejszenie całkowitej masy systemu próżniowego. To innowacyjne rozwiązanie pozwala na szybszą pracę systemu próżniowego i zwiększenie zdolności produkcyjnych.
Firma: Piab Polska


24. Opakowania z Heat Peel
Miejscowo nałożona warstwa peel daje możliwość hermetycznego zamknięcia i jednocześnie pozwala w łatwy sposób otworzyć opakowanie. Opakowanie może być też wykorzystywane do pakowania tytoniu.
Firma: Coffee Service

25. piCLASSIC - energooszczędne pompy próżniowe
Zmodernizowane pompy próżniowe zbudowane w oparciu o technologię COAX mają zastosowanie do szerokiej gamy aplikacji o dużej mocy. Dzięki wysokiemu wstępnemu przepływowi nie wymagają stosowania kosztownych zbiorników próżniowych i zaworów podciśnieniowych. Dzięki zasilaniu sprężonym powietrzem, pompy piCLASSIC jest łatwo wyłączać/włączać. Oszczędza to energię w operacjach, które tylko sporadycznie wymagają próżni.
Firma: Piab Polska

26.Piramyd
Innowacyjne opakowanie na wyroby cukiernicze. Estetyczne opakowanie tworzy krystaliczna pokrywa PET połączona z zadrukowanym i specjalnie wyselekcjonowanym kartonem.
Firma: ANL Plastics,

27. Polwrap - Coreless
Beztubowa folia typu Pre-Stretch umożliwiająca nadruk oraz perforację. Różne długości rolek, grubości i kolory.
Firma: Polpack

28. Washdown - przekładnie planetarne do pracy w środowisku o podwyższonych wymogach higieny
Precyzyjne przekładnie przystosowane są do zastosowań w aplikacjach dla przemysłu spożywczego i farmaceutycznego. Są zabezpieczane antykorozyjnie poprzez niklowanie, specjalne powłoki lakiernicze, czynnik smarujący dopuszczalny dla zastosowań w przemyśle spożywczym..
Firma: Wittenstein Alpha

29. Przemysłowy ręczny czytnik kodów kreskowych Datalogic PBT8300
Czytnik przeznaczony jest do pracy w trudnych warunkach przemysłowych. Jest odporny na wielokrotne upadki, wilgoć i zapylenia. Radzi sobie z zabrudzonymi lub słabo wydrukowanymi kodami kreskowymi. Dodatkowym atutem jest łączność bezprzewodowa Bluetooth, zapewniająca działanie na dystansie do 90 m.
Firma: HIT-Kody Kreskowe

30. Seal2Tin
Koncepcja wielofunkcyjnego opakowania o nazwie Seal2Tin składa się z całkowicie termoformowanego, zadrukowanego opakowania w folii APET. Produkt przeznaczony do prezentacji czekoladek, ciastek i produktów kosmetycznych.
Firma: ANL Plastics