Nowości targów Pakfood

31. Opakowanie SP
Przezroczyste opakowanie PET w kształcie księżyca ze zintegrowaną pokrywką o atrakcyjnej strukturze. SP umożliwia pakowanie produktów dostarczanych luzem, takich jak czekolada, herbatniki i orzechy oraz stanowi idealny pojemnik do sałatek, dań na zimno.
Firma: ANL Plastics

32. System drukująco - etykietujący Markem-Imaje 2000 – Corner Wrap
Nowy model aplikatora do etykietowania dwóch sąsiadujących boków poruszającego się kartonu jedną długą etykietą o długości do 400 mm. Aplikacja od frontu i boku lub frontu i góry.
Firma: Coleman International

33. Terminal Motorola MC9190-G
Następca modelu MC9090-G wyróżniający się czterokrotnie większą ilością pamięci, najnowszym systemem operacyjnym Windows CE 6.0. lub Windows Mobile 6.5. Nowej generacji wyświetlacz pozwala na bezproblemową pracę niezależnie od oświetlenia, czy warunków zewnętrznych. Model posiada udoskonalone możliwości skanowania.
Firma: HIT-Kody Kreskowe

34. Uniwersalny system mocowania czujników
Jest to zestaw produktów do tworzenia uchwytów mocujących elementy pomiarowe: czujniki, fotokomórki. Prosty, zestandaryzowany system ułatwia pracę automatyków i inżynierów produkcji wszelkich branż.
Firma: Elesa+Ganter Polska


35. Urządzenia szorująco-odsysające Zielona Linia Premium
Szorowarki i zamiatarki mają zastosowanie w czyszczeniu posadzek w zakładach spożywczych, przemysłowych, magazynach, obiektach handlowych. System GWS (regulacja zużycia wody i środków czyszczących w zależności od prędkości jazdy) pozwala na 50 proc. oszczędność zużycia roztworu roboczego.
Firma: Eco-Clean

36. Urządzenie ważąco-wymiarujące CubiScan 110
Specjalistyczne urządzenie do ważenia i wymiarowania produktów. Wykorzystuje system ultradźwiękowy, zapewniając dostęp do szczegółowych informacji o wadze, długości, szerokości i wysokości danej jednostki. Zastosowania: planowanie składowania i załadunków, optymalizacja miejsca magazynowego, rejestrowanie wymiarów produktów.
Firma: HIT-Kody Kreskowe

37. Variopacker
Rozwiązanie dla mniejszych browarów, które chcą pakować piwo w kartonowe wielopaki, zachowując przy tym maksymalną elastyczność. Polega na połączeniu pracy wyspecjalizowanych maszyn oraz ręcznego uzupełniania wielopaków butelkami.
Firma: Schleuter Maschinen- und Apparatebau

38. Weryfikatory kodów kreskowych Axicon
Urządzenia do badania jakości nadruku kodów kreskowych. Najnowszą serię wyróżnia m.in. funkcja tzw. „ciągłego skanowania”, dzięki której jest możliwe wykonanie do 100 skanów na sekundę. Urządzenia odczytują również kody uszkodzone, wskazując na miejsce oraz ewentualną przyczynę uszkodzeń.
Firma: HIT-Kody Kreskowe

39. Wyspa zaworowa Pneumax Optyma-S
Kompaktowa budowa: szerokość zaworów 12,5 mm, przepływ do 450 Nl/min. W wyspie Optyma-S można sterować maksymalnie 32 cewkami o małym poborze mocy. Wyspę charakteryzuje łatwość montażu i demontażu zaworów na bazie i to bez konieczności rozłączania przewodów pneumatycznych. Optyma-S łatwo integruje się z modułami komunikacji Field-Bus dostępnymi na rynku.
Firma: Rectus Polska

40. Zakręcarka półautomatyczna ZAK-2
Wydajny i sposób zakręcania wszystkich opakowań z jednakową siłą. Zwarta konstrukcja oraz regulacje pozwalają na szybkie dostosowanie maszyny do potrzeb większości opakowań bez użycia dodatkowych narzędzi. Start cyklu odbywa się automatycznie po podstawieniu produktu z nałożoną nakrętką i kończy się po dokręceniu jej z odpowiednim momentem.
Firma: Packmatic Polska

41. Znakowniki laserowe Markem-Imaje 7031 HD
Rozwiązanie do znakowania dużych obszarów folii dla produktów idących w kilku rzędach. Nadruk powtarzalnego komunikatu na szerokości do 680 mm - daty na wieczkach (24 produkty w rzędzie) i saszetkach. System sprawdza się zwłaszcza tam, gdzie wymagane jest użycie kilku głowic. Stosowany w aplikacjach jednoczesnego znakowania i nacinania powierzchni.
Firma: Coleman International