O przyszłości opakowań podczas Arburg "Packaging Summit"

O przyszłości opakowań podczas…

W dniach 25 i 26 czerwca 2019 roku odbył się drugi szczyt Arburg "Packaging Summit". Przybyło na niego około 120 gości z całego świata.

Od czołowych ekspertów z przemysłu i środowisk naukowych oraz stowarzyszeń mogli oni uzyskać informacje na temat trendów, efektywnego gospodarowania zasobami i gospodarki o obiegu zamkniętym w branży opakowaniowej.

Rozwiązania, innowacje, wizje

- Podczas dwudniowego wydarzenia dyskutowaliśmy ze znanymi ekspertami o tym, jak gospodarka o obiegu zamkniętym może odnieść sukces w zakresie produktów opakowaniowych. Pokazaliśmy, w jaki sposób przemysł tworzyw sztucznych stawia czoła obecnym wyzwaniom oraz jakie rozwiązania i innowacje w zakresie wykorzystania zasobów możemy zaoferować dziś i w przyszłości dla gospodarki zamkniętego obiegu - pozytywnie podsumowuje dyrektor zarządzający ds. sprzedaży Gerhard Böhm.

Cały łańcuch wartości

W kilkunastu wykładach naświetlono różne aspekty technologii produkcji opakowań. Na przykład prelegenci z BASF, Borealis i Henkel przedstawili nowe materiały i działania, które mają umożliwić powrót tworzyw sztucznych do łańcucha wartości i wykorzystanie ich w procesie recyklingu. Arburg i partnerzy Stackteck i Fohoba przedstawili innowacyjne metody, trendy i technologie maszyn szczególnie dla branży opakowań. Ekspert IML Verstraete pokazał, jak można wyposażyć opakowania plastikowe w "cyfrowy paszport recyklingu" i umożliwić precyzyjne sortowanie dzięki niewidocznym znakom wodnym. Erema przedstawiła kilka projektów sztandarowych związanych z recyklingiem, a firma Global-Flow poruszyła zasadniczo temat utylizacji i recyklingu surowców wtórnych. Obecni byli także przedstawiciele VDMA i Plastic Europe Germany: Thorsten Kühmann i dr Rüdiger Baunemann. Oboje przedstawili wyzwania, przed jakimi stanie branża w przyszłości, z punktu widzenia stowarzyszeń. W przerwach między wykładami uczestnicy mieli wiele okazji do obejrzenia wybranych aplikacji opakowaniowych "na żywo".

Nowe rozwiązania dla gospodarki o obiegu zamkniętym

Punktem kulminacyjnym spotkania "Packaging Summit" była końcowa dyskusja na podium, w której trafnie i zwięźle podsumowano wnioski poszczególnych mówców.

- Producenci wtryskarek, narzędzi i materiałów oraz eksperci w zakresie recyklingu muszą ze sobą współpracować w całym łańcuchu wartości. Duch i wola były wyraźnie odczuwalne podczas tego wydarzenia - stwierdził Bertram Stern, kierownik sprzedaży ds. opakowań w Arburg.

Zdaniem Sterna, tylko razem można opracować nowe rozwiązania i zagwarantować, że zużyty plastik zostanie odzyskany jako cenny surowiec i skutecznie wykorzystany do produkcji nowych produktów. Gerhard Böhm poruszył w dyskusji również kwestię tego, jak Arburg łączy swoje działania w zakresie efektywnego gospodarowania zasobami i gospodarki o zamkniętym obiegu w programie "arburgGREENworld". Przykłady zostaną zaprezentowane z partnerami na targach K 2019.

Źródło: Arburg

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych
 

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych i ich oprzyrządowania: wtryskarki elektryczne, wtryskarki hybrydowe, wtryskarki hydrauliczne, wtryskarki pionowe, manipulatory, serwis

Polska, 02-495 Warszawa, Al. Jerozolimskie 233