Organika - Sarzyna: rekordowa produkcja żywicy

Organika - Sarzyna: rekordowa produkcja żywicy
Zakłady Chemiczne Organika-Sarzyna wyprodukowały w minionym roku rekordowe ilości żywic epoksydowych, poliestrowych nienasyconych i poliestrowych nasyconych.

Wchodząca w skład Grupy Ciech firma informuje, że dzięki rozszerzeniu eksportu o nowe wyroby, dotarciu do nowych odbiorców oraz zdobyciu pozycji kluczowego dostawcy żywic dla największych producentów farb proszkowych, w ubiegłym roku wyprodukowano blisko 22 tys. ton żywic epoksydowych. To wzrost o 13,5 proc. w stosunku do 2009 r.

Produkcja żywic poliestrowych nienasyconych również notowała wysoki poziom. Potwierdza to znakomity wynik 19 tys. ton rocznej produkcji, a to oznacza wzrost o 26 proc.

Rozwój nastąpił głównie w eksporcie (56 proc.), a jeśli chodzi o asortyment, to przede wszystkim w żywicach tiksotropowanych (74 proc.) – w pozostałych natomiast o blisko 10 proc. Również produkcja żywic poliestrowych nasyconych wykazała duży przyrost. W sumie wyniosła ok. 4 tys. ton, czyli osiągnęła wzrost liczący ponad 18 proc. w stosunku do 2009 roku. Było to możliwe dzięki dostosowaniu technologii i jakości do wymagań odbiorców oraz powiązaniu sprzedaży tych wyrobów ze sprzedażą żywic epoksydowych.

- Tak duży wzrost produkcji zawdzięczamy także coraz lepszej współpracy służb sprzedażowych Zakładów i Dywizji Organika Ciech z działami rozwoju i działami odpowiedzialnymi za funkcjonowanie instalacji produkcyjnych – podkreślają przedstawiciele spółki.


Czytaj więcej: Rynek 831 Sprzedaż 127