Petra Culmann, kierownik projektu Messe Düsseldorf o zbliżających się targach K

Chodzi więc o wzrost wydajności maszyn, poprawę jakości gotowych wyrobów, materiały o podwyższonych właściwościach, nowe kombinacje procesowe oraz kolejne pomysły zastępowania materiałów klasycznych.

Targi K są odzwierciedleniem rozwoju branży. W ich trakcie będzie się można zapoznać z szerokim wyborem profesjonalnych rozwiązań. Będzie też można konkurować swoją ofertą o uwagę ekspertów z całego świata. Dzięki obecności wystawców z całego globu oraz ich doborowi na K po raz kolejny spotkamy się z głębią oferty produktowej.

Cały teren targów jest już zajęty
Na K 2007 ponownie zajęty będzie cały teren targów, chociaż powierzchnia wystawowa będzie większa jak w 2004 r. Rozpoczęto właśnie budowę nowej hali targowej w północnym rejonie. Powiększy ona powierzchnię wystawową z obecnych 252 tys. mkw. do 265 tys. mkw. Niezależnie od tych robót w halach trwają prace modernizacyjne, które uczynią tereny wystawowe jeszcze bardziej komfortowymi i przekonującymi.

Miejsca wystawowe na październikowe K 2007 są już od dawna wyprzedane. Uczestniczyć będzie w nich 2,9 tys. wystawców z 50 krajów. Szczególnie silnie reprezentowani będą najmocniejsze państwa na tym rynku: Niemcy, Włochy i USA. Swoje propozycje pokażą także oferenci z Azji, np. z Chin, Indii, Korei i Tajwanu.

Jedno jest pewne: także po powiększeniu obszaru ekspozycji utrzymany zostanie klarowny podział targów K na takie strefy jak: maszyny i urządzenia, surowce i materiały pomocnicze, półprodukty, elementy techniczne i wyroby ze zbrojonych tworzyw sztucznych oraz usługi.

Tradycyjnie już najliczniejszą grupę wystawców na K stanowią producenci maszyn i urządzeń. Zajmą oni około dwie trzecie całej powierzchni wystawowej i będzie ich można znaleźć w halach 1 - 4 oraz 9 - 17. Oferenci surowców, półproduktów i elementów technicznych wystawiać będą w halach 5 - 8a. Strefy łączyć się będą w nowej hali 8b.


Wystawa specjalna "Tworzywa pakują!"
Ekspozycja wystawców uzupełniona będzie w tym roku wystawą specjalną "Tworzywa pakują!". Na licznych przykładach zostanie pokazany wkład polimerowych materiałów w podstawowe zadania opakowań - ochronę, informację i prezentację zawartości.

Chodzi przy tym o rozwiązania znacznie wykraczające poza czyste pakowanie produktu. Będzie więc można zobaczyć materiały wysokich technologii, aspekty transportowe i produkcyjne.
Reportaże

Forum

Rsikorski

Pvc Soft płynne - Produkcja mat barowych - ociekaczy. 2020-07-03

Sieah123

Wtrysk PA6 GF 30 2020-05-21

Uoop90

Roboty programy, ustawianie 2020-03-06

Piotrzawadzinski

Linia produkcyjna do rurek PE 2019-12-14

Plastpet

Problem z produkcjia tub do zniczy PP 2019-12-08