Plast-Box ma nowy magazyn

Plast-Box ma nowy magazyn
Spółka Plast-Box zakończyła budowę nowego magazynu logistycznego w Słupsku, który ponad dwukrotnie zwiększa możliwości załadunku i rozładunku towarów.

Pozwolenie na użytkowanie obiektu zostało wydane 24 stycznia tego roku. Magazyn został wybudowany na terenie zakładu produkcyjnego w Słupsku, jego powierzchnia wynosi ponad 4 tys. mkw. - Dotychczas nasze moce załadunkowe były ograniczone Teraz ich liczba znacząco zwiększy się, co zaspokoi nasze potrzeby logistyczne do 2013 r. – mówi Jarosław Koźlik, prezes zarządu spółki Plast-Box, jednego z liderów polskiego rynku opakowaniowego.

Budowa nowego magazynu jest realizacją celu emisyjnego, który spółka podała do wiadomości w prospekcie emisyjnym w 2009 r. Prace budowlane rozpoczęły się w czerwcu 2010 r. i miały się zakończyć w grudniu. Opóźnienie zostało spowodowane koniecznością wprowadzenia do projektu zmian wnioskowanych przez strażaków. - Poprawki nie spowodowały dużych komplikacji w realizacji inwestycji, a mamy większą pewność, że obiekt będzie bezpiecznym miejscem pracy i składowania towarów – dodaje prezes Koźlik.

Koszt inwestycji wyniósł ok. 4,7 mln zł. Pomieszczenia, które dotychczas były używane do magazynowania zostaną przekształcone w hale produkcyjne. Przetarg na wykonanie tej adaptacji został ogłoszony 12 stycznia br.

Czytaj więcej: Inwestycje 716Forum

Uzialas

Tworzywo - poliketon 2018-05-15

Recykling_tworzyw

Szukam Inwestora - Recykling Tworzyw Sztucznych 2018-05-12

Pawel11

Mobilny pochłaniacz oparów podczas przetrysku 2018-05-08

Zaptech16

PC ABS i HIPS 2018-05-08

Ramones

Własna firma produkcyjna 2018-04-30

Reportaże