Polimery przewodzące w systemach oświetleniowych LED

Polimery przewodzące w systemach oświetleniowych LED
Akboru Elektrik, turecki dostawca systemów oświetleniowych dla basenów, jakuzzi i ogrodów, wybrał termicznie przewodzące polimery Therma-Tech produkcji PolyOne w celu wymiany aluminium dla rozpraszaczy ciepła w systemach oświetleniowych LED basenów pływackich. Współpraca z PolyOne umożliwiła firmie Akboru Elektrik wykonanie przejścia od metalu do polimeru, co pozwoliło wydłużyć użyteczny okres eksploatacji systemów oświetlenia o 200 procent, realizując tym samym cele spółki prowadzące do zmniejszenia ciężaru części i zwiększenia wydajności produkcyjnej i logistycznej.

- Nasza firma od zawsze poszukiwała nowych i innowacyjnych materiałów w celu usprawnienia naszej wydajności produkcyjnej i jakości naszych produktów - powiedział Zafer Alkan, dyrektor naczelny Akboru Elektrik. - Firma PolyOne była w stanie opracować materiał jakiego potrzebowaliśmy i zapewniła doskonałe wsparcie dla naszej firmy podczas faz projektowania i produkcji nowego produktu.

Oświetlenie LED jest dużo bardziej wydajne niż tradycyjne oświetlenie żarowe pod względem przekształcania energii elektrycznej na światło, ale w dalszym ciągu generuje duże ilości ciepła. Diody generujące światło w systemach LED są czułe na wysokie temperatury. Dlatego często używane są aluminiowe rozpraszacze ciepła odprowadzające ciepło z diody w celu wydłużenia okresu eksploatacji systemu. Jednakże części aluminiowe są cięższe i droższe w produkcji, a także dostępne są w mniejszej liczbie opcji wzorniczych niż dające się ławo formować polimery przewodzące.

Materiały przewodzące ciepło Therma-Tech oferowane przez firmę PolyOne zapewniły spółce Akboru Elektrik rozwiązanie problemów związanych z utlenianiem na metalowych rozpraszaczach ciepła. Producent szacuje, że zastosowanie polimerów wydłuży trzykrotnie okres eksploatacji systemów oświetleniowych LED i pozwoli zmniejszyć ciężar części o 50 proc. Dzienne wskaźniki produkcji tego systemu oświetleniowego wzrosły o 25 proc., a także wyeliminowane zostały czynności poboczne wymagane do wytworzenia części aluminiowych, co pozwoliło zredukować koszty o ponad 20 proc. na sztukę.

- Nasze materiały Therma-Tech szybko stają się standardem w branży i zastępują metal w systemach oświetleniowych LED - powiedział Holger Kronimus, zastępca prezesa na Europę i dyrektor naczelny Specialty Engineered Materials. - Cieszymy się, że firma Akboru Elektrik współpracowała z nami podczas wprowadzania na rynek tego nowego produktu. Mamy bardzo duże doświadczenie we wspieraniu producentów podczas analiz termicznych i przepływów w formie wtryskowej, pomagając im optymalizować ich wydajność produkcyjną i osiągać znaczące redukcje łącznych kosztów części.

PolyOne