Ponad 20 tys. zwiedzających podczas pierwszej edycji targów Greenplast

Ponad 20 tys. zwiedzających…

Pierwsza edycja Greenplast, targów dedykowanych materiałom, technologiom i procesom wykorzystywanym w przetwórstwie tworzyw sztucznych i gumy, a także kładących szczególny nacisk na zagadnienia takie jak zrównoważony rozwój, odzysk, recykling i efektywność energetyczna, odbyła się w dniach 3-6 maja 2022 r. w Fiera Milano we włoskim Rho i odniosła spory sukces. Organizatorem wystawy był Promaplast srl.

Na 6000 m2 powierzchni targowej zaprezentowało się 170 wystawców, którzy przedstawili swoje najbardziej zaawansowane rozwiązania w zakresie materiałów, procesów produkcyjnych, maszyn i usług dla bardziej zrównoważonego przemysłu tworzyw sztucznych i gumy, ukierunkowanego na gospodarkę o obiegu zamkniętym. W pierwszej edycji imprezy wzięło udział ponad 20 tys. gości z 55 krajów. Liczba uczestników znacznie przekroczyła oczekiwania, co było związane m.in. z obecnością dużej liczby kupujących, wyraźnie zainteresowanych omówieniem oferowanych innowacji. Wystawcy wyrazili duże zadowolenie z tego faktu, jednocześnie będąc pod wrażeniem wrażliwości i świadomości odbiorców w zakresie tematów przewodnich targów Greenplast, które dotyczą zarówno teraźniejszości jak i przyszłości łańcucha dostaw tworzyw sztucznych i gumy.

Targi wzbogaciły swoją ofertę, goszcząc niektóre wydarzenia 3. edycji Packaging Speaks Green, międzynarodowego forum dedykowanego rozwojowi kultury zrównoważonego rozwoju i gospodarki o obiegu zamkniętym w sektorze opakowań i tworzyw sztucznych. Impreza ta była sponsorowana przez Amaplast i Ucima, stowarzyszenia reprezentujące odpowiednio włoskich producentów maszyn do przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy oraz maszyn pakujących.


gcb-0423
Fot.: Greenplast / Promaplast srl

Targi Greenplast odbyły się w połączeniu z trzema innymi wiodącymi wystawami, które tworzą sieć The Innovation Alliance: Ipack-Ima, Print4All i Intralogistica Italia. Łącznie w tych czterech imprezach wzięło udział ponad 90 tys. profesjonalistów, którzy mogli zapoznać się z szerokim wachlarzem technologii dedykowanych wielu łańcuchom dostaw. Sukces ten przekonał organizatorów czterech wystaw do zaplanowania kolejnej edycji w terminie 27-30 maja 2025 r.

Tymczasem ruszyła machina organizacyjna Plast - historycznych, międzynarodowych targów branży tworzyw sztucznych i gumy organizowanych przez Promaplast srl. Po wymuszonej przerwie spowodowanej pandemią, 19. edycja tego wydarzenia odbędzie się w Mediolanie w dniach 5-8 września 2023 r. Już na ten moment przez wystawców, którzy chcą zapewnić sobie udział w Plast 2023, zarezerwowanych zostało 30 tys. m2 powierzchni wystawienniczej. Rejestracja nowych zgłoszeń zostanie otwarta w lipcu 2022 r.